Miggo Pictar – uchwyt do iPhone’a

Jako iż smartfony są coraz wydajniejsze i mają lepsze aparaty, nie da się ukryć, że do robienia zdjęć wykorzystuje się je często. Ba, nawet bardzo często. W wielu przypadkach moglibyśmy powiedzieć, że robienie fotek smartfonem to prawdziwy nałóg. Pstrykamy, aby uwiecznić wszystko i wszędzie, choć warto zastanowić się nad tym, czy ma to w ogóle jakiś sens.

Pomińmy jednak fakt celowości robienia samych zdjęć, a skupmy się na ujęciu bardziej technicznym. Otóż od kiedy smartfony mają coraz lepsze aparaty, na rynku pojawiło się wiele uchwytów, które mają ułatwić robienie fotek. Z pewnością są to urządzenia praktyczne, choć trudno powiedzieć, aby któryś z takich gadżetów zrewolucjonizował ten rynek. Takim być może będzie Miggo Pictar. Uchwyt ten wydaje się być bowiem spośród wszystkich dotychczasowych najbardziej kompletnym.

To, co od razu rzuca się w oczy przy uchwycie Miggo Pictar to jego wielkość. Jego twórcy poszli tu inną drogą od reszty i nie zamierzali go minimalizować. Jest on naprawdę spory, choć w dalszym ciągu stricte mobilny, dzięki czemu nie ma problemu z jego schowaniem, a jednocześnie gwarantuje nam on pewny chwyt.

Miggo Pictar wyposażono w przycisk spustu migawki i kilka pokręteł, przede wszystkim pokrętło zoomu i korekty ekspozycji. Co ciekawe trzecie pokrętło jest uniwersalne i możemy przypisać mu wybraną przez siebie funkcję.

Warto odnotować, że smartfon, niestety obecnie Miggo Pictar obsługuje tylko iPhone’y wsuwa się w prowadnicę uchwytu, ale nie łączy się z nim bezpośrednio. Komunikacja odbywa się tu za pomocą niesłyszalnych dla ludzkiego ucha dźwięków, co według pomysłodawców pozwala zaoszczędzić na energii.

Czy masowa produkcja tego uchwytu wejdzie w życie czas pokaże. Jak na razie uzbierano 1/5 z potrzebnych na to 100 tysięcy dolarów, a koszt jednej sztuki Miggo Pictar to 90 USD. Szanse są jednak spore, choć byłyby większe, gdyby był on uchwytem uniwersalnym pasującym do wszystkich smartfonów.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *