Znakomity laptop gamingowy od Lenovo

Nie da się ukryć, że Lenovo pośród producentów laptopów jest jedną z wyróżniających się firm na rynku, która wypuściła wiele komputerów przenośnych cieszących się wielkim zainteresowaniem ze strony klientów. Jak na razie jej najlepszym laptopem był model Lenovo Y700. Miano to dzierżyć będzie jeszcze tylko przez chwilę, bo niebawem pojawi się Lenovo Y900, który może konkurować z najlepszymi komputerami dla graczy.

Otóż nowy laptop od Lenovo charakteryzować się będzie między innymi procesorem Intel Core i76820HK, 64 GB RAM DDR4 oraz kartą graficzną NVIDIA GeForce GTX 980M 8 GB VRAM GDDR5. Dodatkowo CPU i RAM można tu bez problemu podkręcić. Wystarczy na klawiaturze wcisnąć przycisk One Key Turbo, dzięki czemu procesor maksymalnie podkręcimy do 4 GHz. Co warte zauważenia w Y900 zalazło się miejsce na dwa dyski M.2, które następnie połączyć można w macierz Super RAID 0. Poza tym podłączyć można tu dysk HDD 1 TB.

Dobrze wygląda także matryca, gdyż w tym laptopie zastosowano panel IPS o rozdzielczości 1920 × 1080 pikseli i przekątnej 17,3 cala. Mnóstwo jest tu także portów na wszelkie złącza, w tym: złącze zasilające, DisplayPort, HDMI 1.4b, złącze sieciowe RJ-45, 1x USB typu C, dwa złącza USB w standardzie 3.0, czytnik kart pamięci 6w1, złącze słuchawkowe, mikrofonowe oraz dwa porty USB w standardzie 2.0. Kończąc na zaletach, zwróćmy jeszcze uwagę na pełnowymiarową mechaniczną klawiaturę, która posiada pełne podświetlenie RGB.

Jeśli mielibyśmy się jedynie do czegoś przyczepić, to raczej byłaby to waga laptopa, ponieważ wynosi ona 4,6 kilograma. Całkiem dużo, co jest jednak uwarunkowane masywnym układem chłodzenia, który jest tutaj niezbędny.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *