PS4

6 mln sprzedanych konsol PS4 w okresie świątecznym

Informacje dotyczące tego, że konsola PS4 sprzedała się dotychczas w liczbie 50 milionów sztuk, jest już nieaktualna. Sony informuje bowiem, że wynik ten w ubiegłym miesiącu znacznie się poprawił. Oczywiście wszystko dzięki świętom. W okresie świątecznym nowe konsole PS4 znalazły bowiem aż ponad 6 mln nabywców.

Japońskie przedsiębiorstwo podkreśliło, że tak dobra sprzedaż dotyczy okresu 6 tygodni. Zliczane były dane o sprzedaży PS4 od 20 listopada 2016 toku do 1 stycznia 2017 roku. Łącznie sprzedało się ich aż 6,2 mln sztuk, co przeliczając na tydzień, daje ponad milion konsol w każde siedem dni.

Patrząc więc na wyniki konkurencji, jest to wynik bardzo dobry. Mimo wszystko nie zapominajmy, że w tym roku Microsoft wypuścić ma na rynek nowego Xboxa, który określany będzie mianem Project Scorpio. Amerykanie gwarantują, że będzie to też najwydajniejsza konsola w historii. Poza tym przypomnijmy, że za kilka tygodni sprzedaży pojawi się również hybrydowa konsola Switch od Nintendo. Na pewno odbije się to na sprzedaży PS$, choć nie wiemy w jakim stopniu.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *