Abstrakcyjny patent Auto Google

Samokierujące samochody od Google w testach wypadają naprawdę dobrze. Jednakże nawet tak zautomatyzowane auta raczej nie będą unikać kolizji i wypadków. To raczej jest nieuniknione. Być może już wkrótce nie będą one tak przykre w skutkach. Google wychodzi bowiem z abstrakcyjnym pomysłem kleju na masce.

Otóż amerykański gigant opatentował rozwiązanie polegające na dodaniu warstwy kleju na przednią część auta. Co oznaczałoby to w praktyce? Otóż tylko tyle, że pieszy, który zostałby potrącony przez auto by się do niego przyklejał. Czy w ogóle jest to możliwe i jak silny musiałby być to klej? Tego nie wiemy.

Co jednak jeśli położymy na masce rękę? Wówczas także się do niej przykleimy? A co z muchami i innym robactwem? Z pewnością pytań jest jak na razie więcej niż odpowiedzi i trzeba przyznać, że sama koncepcja jest tyle ciekawa, ile zadziwiająca.

Google jednak pomyślało także i o tym. Otóż ów klej ma być ułożony jak zewnętrzna skorupa jajka i rozpadać się po zderzeniu. Ciekawe jak rozwinie się ten pomysł. A co wy o tym myślicie?

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *