Allo i Duo – dwa nowe komunikatory od Google

Podczas Google I/O 2016 amerykański gigant z siedzibą w Kalifornii zaprezentowała między innymi Androida N czy Project Ara. Poza nim ukazano jeszcze inne nowości. Ciekawie wyglądają dwa nowe komunikatory Google, a więc Allo i Duo, które mają być równorzędną konkurencją między innymi dla WhatsAppa czy Facebook Messengera.

Komunikator Allo, który będzie połączony z Google Assistant przeznaczony będzie do komunikacji tekstowej. Aplikacja ta uczyć ma się naszych nawyków i dzięki wysyłanym przez nas wiadomościom przygotowywać kilka własnych podpowiedzi, co ma nie tylko przyspieszyć komunikację, ale również zwiększyć komfort pisania. Poza tym emocje w przekazywanych wiadomościach zapewnią naklejki, możliwość rysowania na przesyłanych zdjęciach oraz płynna zmiana rozmiaru wysyłanego tekstu.

Duo to z kolei konkurencja dla Skype’a czy Facetime’a, a jego przeznaczeniem są rozmowy wideo. Aplikacja ta ma być szybka i stabilna, niepotrzebująca do działania dużych ilości transferu danych. Co istotne ma zapewnić także komunikację pomiędzy urządzeniami z systemami Android i iOS. Pomocnym dodatkiem ma być natomiast funkcja Allo i Duo , dzięki której zobaczymy obraz osoby dzwoniącej jeszcze przed odebraniem połączenia.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *