Amazon

Amazon dostarczył paczkę przy użyciu drona

Amazon o wykorzystaniu dronów do dostarczania przesyłek mówił już od dawna. W końcu doczekaliśmy się realizacji tego pomysłu. Pierwsza paczka została już klientowi w ten sposób dostarczona.

Testy zostały przeprowadzone w Wielkiej Brytanii, choć na razie mówimy tu o bardzo wąskiej skali. W ten sposób paczki trafiają bowiem tylko do dwóch klientów. Pewne mimo wszystko jest, że jeśli testy wypadną pomyślnie, to szybko powinno ich przybywać.

Pierwszy lot drona wyposażonego w paczkę odbył się 7 grudnia. Sama paczka zawierała natomiast przystawkę Amazon Fire TV oraz opakowanie popcornu. Jest to zrozumiałe, bo jak na razie nie mogą one być cięższe od 2 kg. Zauważmy też, że od złożenia zamówienia w centrum Amazonu w Cambridge do odebrania przesyłki przez klienta minęło zaledwie 13 minut.

Wydaje się, że sam pomysł jest bardzo ciekawy. Pozostaje czekać więc na to, aż system się rozwinie, choć w Polsce jak na razie na takie przesyłki nie mamy co liczyć. Ich realizacja możliwa jest bowiem w ścisłym sąsiedztwie centrum Amazonu.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *