Android jest lepszy niż Windows

Ruch w sieci: Android jest lepszy niż Windows

Fakt, że każdego dnia miliony ludzi na całym świecie przegląda internet, nie jest żadną niespodzianką. Warto przyjrzeć się jeszcze urządzeniom, na jakich to robimy. Obecnie coraz częściej są to smartfony i tablety, a jako że większość z nich bazuje dziś na systemie od Google nic dziwnego, że w zestawieniu ruchu w sieci wynik mamy następujący – Android jest lepszy niż Windows.

Po raz pierwszy w historii

Wprawdzie dane te dotyczą tylko ubiegłego miesiąca, ale już od dawna widoczna była tendencja logowania się do sieci z urządzeń z systemem Google, podczas kiedy na wartości tracił Windows. W marcu oba systemy osiągnęły do siebie wynik bardzo zbliżony. Android wygrał niewiele, bo 37.93% do 37.91%. Mimo wszystko system Google liderem tego zestawienia został po raz pierwszy w historii.

Jest jeszcze jedno „ale”. Otóż StatCounter, a więc podmiot przygotowujący ten ranking bierze pod uwagę 2,5 miliona stron internetowych. Ponadto zlicza on tylko ruch z przeglądarek internetowych. Nie jest natomiast tajemnicą, że wielu użytkowników smartfonów czy tabletów korzysta też ze wszelkich aplikacji. Przewaga Androida raczej na pewno jest więc większa.

Komentarze

    Wieszcz

    (Kwiecień 5, 2017 - 6:23 am)

    Tytuł artykułu sugeruje, że Android lepiej zarządza ruchem w sieci a tak naprawdę chodzi o to jaki system jest częściej używany do przeglądania Internetu. Mówienie w tym kontekście że Android jest Lepszy niż Windows przypomina mi „szyny były złe i podwozie też było złe” tylko tam redaktorka występowała na żywo i mogło zabraknąć jej słów. Tu autor miał czas przemyśleć co pisze. Ostatni akapit to też nie jest powodem do dumy 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *