Andy Rubin

Andy Rubin chce powrócić z dobrym smartfonem

Co mówi Wam nazwisko Andy Rubin? Z pewnością dla wielu nie mówi nic. Wystarczy jednak wspomnieć, że przez wiele osób mężczyzna ten jest uznawany za ojca systemu Google Android. Przez kilka lat po wykupieniu firmy Android Inc. przez Google pracował on jeszcze w tej korporacji, ale postanowił odejść. Teraz ma w planach spektakularny powrót.

Jest on bowiem założycielem firmy Essential Products Inc. Inwestować będzie ona w inteligentne rozwiązania do domów oraz urządzeniach mobilne i akcesoria do nich. Andy Rubin doskonale zdaje sobie jednak sprawę z tego, że aby stać się rozpoznawalną marką trzeba na rynek wejść z przytupem. Tym samym w planach ma on topowego smartfona.

Jak na razie wiemy o nim zbyt niewiele. Ma nam on natomiast zaoferować duży ekran ze smukłymi ramkami, metalową bądź ceramiczną obudowę i dużą wydajność. Niestety wysoka będzie też i jego cena. Ta sięgnąć może nawet 649 dolarów.

Przecieki sugerują tu, że produkcja smartfona powierzona ma być firmie Foxconn. Jego prezentacja planowana jest natomiast na połowę tego roku.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *