BeatBot – elektroniczny partner biegowy

Na rynku nie brakuje dziś gadżetów czy aplikacji służących biegaczom. Doskonałym tego przykładem są choćby cieszące się coraz większą popularnością opaski fitness. Nie da się jednak ukryć, że najbardziej do działania, a więc wytężonego wysiłku pobudza nas rywalizacja. Problem w tym, że nie zawsze mamy z kim trenować na bieżni, przez co też nie osiągamy lepszych wyników. Rozwiązaniem problemu osobistego biegania będzie robot BeatBot Puma, który jest co prawda dopiero prototypem, ale wygląda naprawdę ciekawie.

Twórcom zależało na tym, aby stworzyć biegaczowi swego rodzaju partnera. Wprawdzie nie udało im się to dosłownie, bo BeatBot w niczym nie przypomina człekokształtnej istotny, ale może się sprawdzić. W uproszczeniu można powiedzieć, że jest to deskorolka, którą wyposażono nie tylko w pomocne biegaczowi funkcje, ale także dziewięć świateł LED ułatwiających śledzenie jej wzrokiem. Dodatkowo mamy tu dziewięć czujników podczerwieni, dwie kamery GoPro, oraz układ napędowy od Arduino.

Specyfika działania tego robota jest bardzo prosta. Wystarczy pogrzebać w jego funkcjach i ustawić parametry biegu, po czym podążać za nim. Co byście powiedzieli na takiego partnera na bieżni?

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *