BlackBerry DTEK50 najbezpieczniejszym smartfonem na bazie Androida?

BlackBerry zrezygnowało już z tworzenia telefonów na autorskim programie operacyjnym i przerzuciło się na Androidy, czego dowodem był ubiegłoroczny Priv. Teraz kanadyjski producent zapowiada kolejnego smartfona bazującego na tym systemie. Ma nim być BlackBerry DTEK50, który określany jest najbezpieczniejszym smartfonem na Androidzie.

Jako że BlackBerry nawiązało współpracę z TCL Communication, a więc właścicielem Alcatela telefon ten wyglądem będzie bardzo zbliżony do modelu Idol 4 tego właśnie producenta. Jak natomiast wygląda jego specyfikacja techniczna?

Na pewno znajdziemy w nim 5,2-calowy ekran o rozdzielczości Full HD i procesor Snapdragon 617 wspierany przez 3 GB pamięci RAM. Poza tym na wyposażeniu tego modelu znajdzie się 16 GB pamięci wewnętrznej z możliwością jej rozszerzenia i bateria o pojemności 2610 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania. Zabraknąć nie mogło też aparatów. Tylna kamera ma tu 13 Mpix, przednia z kolei 8 MPix.

Przy tak hucznych zapowiedziach dotyczących bezpieczeństwa warto przyjrzeć się też i tej kwestii. Otóż systemem operacyjnym będzie Android 6.0 Marshmallow w zabezpieczonej wersji. Przełoży się to na preinstalowaną klawiaturę i Hub od BlackBerry. Poza tym system ma monitorować poziom bezpieczeństwa i sugerować jak go poprawić.

BlackBerry DTEK50 na rynku zadebiutować ma w połowie sierpnia. Na Starym Kontynencie zapłacić za niego będzie trzeba 339 euro.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *