CD Projekt

Studio CD Projekt wsparte przez rząd 30 mln złotych

Mimo że o polskim rządzie w większości nie mówimy w superlatywach, tym razem możemy mu pogratulować. Przynajmniej jeśli weźmiemy pod uwagę naszą branżę. Nie często zdarza się bowiem, że Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przeznacza na tworzenie gier ponad 100 milionów złotych. Aż 30 mln z tej kwoty trafi na konto CD Projekt.

Dofinansowanie te to nic innego jak dotacja na prace badawczo-rozwojowe w ramach pierwszej edycji programu sektorowego GameINN. W przypadku studia odpowiedzialnego za stworzenie Wiedźmina zaakceptowane zostały wszystkie cztery wnioski. Dlatego też kwota wsparcia jest tak wysoka.

Narzekać nie mogą także i inni. Tak oto w przypadku Techlandu zaakceptowano wniosek na prototyp pierwszoosobowego RPG akcji wykorzystującego DirectX 12. Z kolei CI Games otrzymało dotację na grę LADAI, a także technologie napędzające algorytmy sztucznej inteligencji.

Poza tym Flying Wild Hog za dofinansowanie usprawni silnik RoadHog 2, a Bloober Team wyda dzięki temu nowy horror. Studio The Farm 51 otrzymane środki przeznaczy na opracowanie narzędzi generujących fotorealistyczną grafikę.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *