Daydream View – oto gogle VR od … Google

Rozrywka jest bardzo ważnym elementem naszego życia. Spekuluje się, że już niebawem najważniejszą będzie tu wirtualna rzeczywistość, a skoro tak gogle VR na pewno już wkrótce będzie cieszyć się ogromną popularnością.

Nie dziwi, że na rynku mamy ich coraz więcej. Swoją cegiełkę do wirtualnej rzeczywistości po raz kolejny postanowiła dołożyć firma Google. Wprawdzie kartonowe gogle Cardboard pojawiły się już dwa lata temu, bo prawdziwe gogle Amerykanie wprowadzili dopiero teraz. Wydaje się, że Daydream View kompatybilne z platformą Daydream będą cieszyć się dużym zainteresowaniem ze strony klientów.

Ich największą zaletą ma być wygoda użytkowania. Gogle zostały wykonane z miękkiej pianki, która nie uciska głowy. Poza tym są na tyle elastyczne, że dostosują się do kształtów każdego z nas.

Proste jest także ich użytkowanie. Wystarczy umieścić w nich smartfona, a ten połączy się z goglami bezprzewodowo. Poza tym na wyposażeniu zestawu jest także niewielki kontroler z dwoma przyciskami, trackpadem i wbudowanymi sensorami wykrywającymi ruch.

Nie wiemy jak na razie co do zaoferowania będzie miała sama platforma Daydream. Na razie pojawiające się informacje dotyczą obsługi aplikacji Hulu, HBO i Netflix, 360-stopniowych filmików na YouTube oraz wizualizacji na Street View, a także gier Gunjack 2 i Fantastic Beasts and Where to Find Them. Do końca roku dostępnych aplikacji ma być pięćdziesiąt.

Podkreślmy jeszcze, że w bardzo przystępnej cenie wynoszącej jedynie 75 dolarów Gogle Daydream View na rynku pojawią się w listopadzie.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *