Dlaczego warto robić zakupy mobilne?

Zakupy mobilne z miesiąca na miesiąc stają się coraz popularniejsze i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższej przyszłości ten trend miałby się zmienić. Raczej możemy mieć pewność, że m-zakupy zyskają jeszcze na swojej popularności. Według badań sporządzonych na zlecenie Allegro w Polsce aż 57% e-kupujących robi zakupy właśnie za pośrednictwem tabletów czy smartfonów, a aż 3/4 tej grupy uważa, że zakupy za pośrednictwem urządzeń mobilnych są łatwe. Za co w związku z tym Polacy cenią sobie m-zakupy?

m-zakupy

Wygoda

W pierwszej kolejności odnieść się trzeba do wygody. Zakupy takie zrobić możemy z każdego miejsca na ziemi, a niezbędny jest nam do tego jedynie dostęp do sieci. Poza tym nie musimy ze sobą taskać laptopów czy notebooków, które nie dość, że mogą się długo otwierać, to są mało poręczne. Cały proces przeprowadzimy natomiast za pośrednictwem swojego smartfona, którego zawsze mamy pod ręką.

Oszczędność czasu

Nie da się ukryć, że m-zakupy to także spora oszczędność czasu. Bieganie od sklepu do sklepu w poszukiwaniu ulubionej książki, ładnej sukienki czy butów sportowych w znalezieniu najlepszego, a dodatkowo taniego produktu zajmuje nam wiele czasu. W przypadku zakupów mobilnych ofertę setek sklepów internetowych mamy pod ręką. Wystarczy sięgnąć po smartfona i połączyć się z siecią, po czym możemy rozpocząć surfowanie po sklepach internetowych i serwisach aukcyjnych w celu znalezienia najlepszej oferty. Zrobić to możecie w domu, jak również podczas przerwy w pracy.

m-zakupy3

Swoboda

Odnosi się to także do swobody. Nikt nie narzuca na nas wymogu wykonania zakupu w wyznaczonym dniu o określonej porze. Zrobić to możemy o poranku, w trakcie dnia, wieczorem, kiedy przygotowujemy się do snu, a nawet w nocy.

Oszczędność pieniędzy

Wspomnieliśmy już o oszczędności czasu. Teraz odnieśmy się do zaoszczędzonych na takich zakupach pieniędzy. Mając możliwość wykonania m-zakupu o każdej porze i z każdego miejsca na ziemi, mamy o wiele większe szanse na to, aby upolować prawdziwą promocję. Zauważmy tutaj, że dobrze jest w tym celu korzystać ze specjalnie przygotowanych do tego aplikacji.

Prywatność

Jeśli przeprowadzamy e-zakupy przy wykorzystaniu komputera, a już na pewno sprzętu służbowego bardzo możliwe, że informacje te trafią do osób trzecich, które też mają do niego dostęp. Poza tym laptopy czy notebooki są o wiele większe, a więc szansa, że ktoś nas podejrzy jest o wiele większa, niż w przypadku stosunkowo niewielkich smartfonów. W tym przypadku możemy być spokojni o swoją prywatność.

Płatność jednym kliknięciem

Żadnym problemem nie powinno być też z płatnościami, gdyż wykonanie ich możliwe będzie za jednym kliknięciem. Będzie tak, jeśli wcześniej zapiszemy numer swojej karty bądź rachunek bankowy w procesie zakupowym.

m-zakupy2

Patrząc na te wszystkie zalety, nie da się ukryć, że m-zakupy bardzo atrakcyjne i niosą w sobie wiele korzyści. Jak najbardziej w najbliższej przyszłości będziemy się na nie decydować coraz częściej.

Tyle, jeśli chodzi o zalety m-zakupów. W kolejnej części poradnika odniesiemy się natomiast do aplikacji, które warto mieć w swoim smartfonie wybierając się na zakupy mobilne.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *