Doogee Mix

Doogee Mix kopią Mi Mix od Xiaomi?

Wiele koncernów tworzy dziś smartfony oryginalne, które mają się czymś wyróżniać i zaskoczyć konkurencję. Są jednak również i tacy, którzy idą inną drogą i wolą skopiować produkt innych. Patrząc na model Mix, wydaje się, że właśnie talką drogą poszedł chiński koncern Doogee. Trudno bowiem nie zauważyć podobieństwa pomiędzy Doogee Mix oraz Mi Mix od Xiaomi.

Nie tylko nazwa

Pierwszym podobieństwem jest oczywiście nazwa. Jednakże oba telefony są również bardzo do siebie zbliżone pod względem designu. Znajdziemy w nich bowiem trzy ramki smukłe i jedną nieco grubszą pod wyświetlaczem, gdzie znajdziemy przycisk Home oraz kamerkę do selfie.

Inna specyfikacja

Znaczne różnice są już natomiast w specyfikacji, co akurat dziwić nie może. Doogee Mix zaoferuje nam 6,4-calowy ekran i procesor MediaTek Helio P25 wspierany przez 4 GB pamięci RAM. Na jego wyposażeniu znalazło się również 64 GB na dane. Tak prezentuje się podstawa specyfikacji słabszego wariantu. Lepsza wersja to z kolei procesor Helio X30, 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej.

Niezależnie od wariantu Doogee Mix to także podwójny aparat tylny z sensorami 16 MPix i 8 MPix oraz 5 MPix kamerka przednia. Zastosowany akumulator ma tu natomiast 3500 mAh pojemności, a system operacyjnym tego smartfona został Android 7.0 Nougat.

Nie znamy jak na razie daty premiery Doogee Mix oraz jego ceny. Nie wiadomo też, czy sprzęt ten pojawi się w sprzedaży poza Państwem Środka.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *