Commando PT920 PCIe SSD

Specyfikacja dysku Commando PT920 PCIe SSD z oferty firmy Apacter

Mimo że firma Apacter na polskim rynku nie jest zbyt znana, to warto przyjrzeć się jej produktom. Choćby dyskowi Commando PT920 PCIe SSD, który zaprezentowany został ostatnio na konferencji w Chinach. Czym charakteryzuje się ten dysk?

Nietypowe wzornictwo

W pierwszej kolejności z pewnością odnieść się trzeba do jego wzornictwa, które jest bardzo charakterystyczne i rzadko spotykane. Nawiązuje bowiem do militariów. Dla wielu taki wygląd jest nie do przyjęcia. Producent zauważa jednak, że ma ono swoje plusy. Trzeba pamiętać, że taka obudowa wspomagać ma chłodzenie jego komponentów.

Biorąc z kolei pod uwagę parametry techniczne, znajdziemy tu interfejs PCI-Express 3.0 x4 i protokół NVM-Express 1.2. Transfer osiąga 2500 MB/s przy odczycie a 1350 MB/s przy zapisie danych. Liczba operacji wejścia i wyjścia dochodzi natomiast do 175 000 IOPS. Warto też zauważyć, że przygotowano dwie wersje tego dysku. Commando PT920 PCIe SSD dostępny będzie w wersjach 240 i 480 GB.

Nie wiemy jak na razie, ile trzeba będzie za taki dysk zapłacić. Nic nam na razie nie wiadomo o jego debiucie na rynku w Polsce.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *