Dział drukarek Samsunga zostanie wykupiony przez HP

Firmy HP chyba nikomu szczególnie przedstawiać nie trzeba, bo nie jest żadną tajemnicą, że jest to gigant, jeśli pod uwagę mielibyśmy wziąć drukarki. Nie zamierza on jednak spocząć na laurach, ponieważ właśnie w kierownictwie firmy podjęto bardzo ważną i zarazem kosztowną decyzję. HP postanowiło wykupić od Samsunga dział drukarek południowokoreańskiej grupy biznesowej.

Transakcja kosztować będzie HP 1,05 mld dolarów. W ramach transakcji Amerykanie otrzymają blisko 6500 patentów należących do Samsunga i technologię wydruku laserowego. To wszystko ma poprawić pozycję HP w zakresie dostarczania na rynek profesjonalnych urządzeń biurowych. Poza tym Samsung przystał też na nabycie akcji HP o wartości od 100 mln do 300 mln dolarów.

Jak wpłynie to na rozwój HP, czas pokaże. Na wyciągniecie pierwszych wniosków jest jeszcze za wcześnie, gdyż do finalizacji rozmów dojść ma w przeciągu 12 miesięcy, mimo tego, że najważniejsze kwestie dotyczące przejęcia działu drukarek Samsunga przez HP są już ustalone.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *