Facebook uruchomił Marketplace

Portal społecznościowy Facebook przede wszystkim kojarzył nam się z miejscem, gdzie możemy porozmawiać ze znajomymi. Od kilku dni za jego pośrednictwem jesteśmy w stanie także pohandlować towarami. Wszystko dzięki aplikacji Marketplace.

Marketplace to nic innego, jak giełda ogłoszeń, gdzie możemy wystawiać towary przez siebie sprzedawane, jak i kupować produkty wystawione przez innych użytkowników portalu. Oferty wyświetlać można tu natomiast na podstawie produktu, lokalizacji sprzedającego czy ceny.

Zauważmy jednak, że Marketplace to tylko giełda ogłoszeń. Facebook nie towarzyszy natomiast w transakcjach płatniczych, jak i usłudze transportu.

Wprawdzie aplikacja wystartowała dopiero kilka dni temu i jest dostępna jedynie na smartfonach, to niebawem ma ruszyć także i wersja na komputer. Też i jej zasięg ma się zwiększyć. Jak na razie korzystać z niej bowiem można tylko w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii i Nowej Zelandii. Jeśli ta się tam przyjmie bardzo możliwe, że już wkrótce do czynienia będziemy mieli z nią również w Polsce.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *