Gatebox

Gatebox – robot na ludzką samotność

Gatebox to robot domowy, który nabiera cech ludzkich. Trudno powiedzieć, aby zastępował on rzeczywistego partnera, ale po części tak właśnie jest. Można się z nim komunikować zarówno w mieszkaniu, jak i z wykorzystaniem do tego urządzeń mobilnych.

Poza tym, że możemy z nim porozmawiać, zawiera on w sobie wiele innych praktycznych udogodnień. Gatebox może bowiem zarządzać klimatyzacją czy oświetleniem. Jako że jest podłączony do sieci, poinformuje też o zmianie pogody.

Wprawdzie jak na razie jest on wyposażony tylko w jedną postać – dziewczynę Azuma Hikari, ale inne z pewnością są tylko kwestią czasu. Tym bardziej że taki robot zwłaszcza w Japonii, gdzie zabieganych i zarazem samotnych ludzi pracujących na rzecz korporacji jest mnóstwo.

Z drugiej strony takie produkty mogą niepokoić. Nie da się ukryć, że mogą w jakimś sensie zaburzać relacje interpersonalne pomiędzy ludźmi. Wydaje się natomiast, że może to być ciekawy dodatek dla ludzi starszych i schorowanych.

Na koniec dodajmy, że jak na razie robota w przedsprzedaży poza Japonią nabyć można jeszcze w Stanach Zjednoczonych. Jego koszt to około 11 500 zł.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *