Gogle Gear VR

Gogle Gear VR z kontrolerem od Samsunga

Samsung wprawdzie nie zaprezentował na targach MWC swojego flagowca Galaxy S8, to jednak kilka ciekawych produktów tego koncernu w Barcelonie się pojawiło. Zaliczyć do nich możemy Gogle Gear VR. Jest to pierwszy produkt Koreańczyków, który wyposażony jest w kontroler.

Otóż touchpad ma im zapewnić szybszy wybór i interakcję z aplikacjami VR przy pomocy różnorodnych ruchów. Trigger z kolei będzie umożliwiać łatwiejsze uruchomienie opcji w trakcie gry. Nie brak tu też innych przycisków, a więc Home, Volume i Back. Dostępny będzie też pasek na nadgarstek.

Uchronią przed chorobą lokomocyjną

Same gogle zawierają w sobie 42 mm soczewki, których pole widzenia wynosi 101 stopni. To jednak nie koniec. Samsung zauważa, że zastosowano tu nowoczesną technologię korekty zniekształceń, która pozwoli uchronić przed chorobą lokomocyjną. Znajdziemy w nich też port micro USB i USB typu C, a także żyroskop, akcelerometr i czujnik zbliżeniowy.

Dodajmy jeszcze, że nowe gogle Gear VR będą kompatybilne z wieloma smartfonami, w tym Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Galaxy S6 Edge+, Galaxy S6, Galaxy S6 Edge oraz Galaxy Note 5.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *