Google Chrome – sześć świetnych sztuczek!

Google Chrome to najpopularniejsza przeglądarka na świecie. Łatwa w użyciu, ale jednocześnie funkcjonalna. Ale czy znasz wszystkie jej możliwości? Oto kilka sztuczek, które powinieneś znać.

Użyj trybu gościa.
Czy pożyczasz komuś komputer? Jeśli zamierzają korzystać z przeglądarki, powinieneś użyć funkcji gościa w Chrome, aby nie mieli dostępu do prywatnych rzeczy, takich jak zakładki lub historia surfowania – a zwłaszcza do twojego profilu na Facebooku lub innych miejsc, w których jesteś zalogowany. Kliknij swój profil użytkownika w prawym górnym rogu i wybierz Gość, aby się przełączyć.

Grupuj karty.
Chociaż Chrome istnieje od 2008 roku, dopiero w zeszłym roku stało się możliwe zarządzanie kartami, czyli grupowanie kart tak, aby były łatwiejsze w obsłudze.
Aby utworzyć grupę, kliknij prawym przyciskiem myszy kartę i wybierz opcję Dodaj kartę do nowej grupy. Następnie wybierasz nową grupę lub istniejącą.
Kiedy tworzysz nową grupę, musisz nadać jej nazwę, pamiętaj, aby wybrać również kolor, aby jeszcze łatwiej było go dostrzec na ekranie.
Możesz łatwo przenieść grupę na pasku kart, chwytając ją i przeciągając. Możesz także przeciągnąć całą grupę do nowego okna.

Kontynuuj od miejsca, w którym skończyłeś.
Czy opuściłeś Chrome przez pomyłkę? To denerwujące, kiedy to się dzieje, zwłaszcza jeśli masz otwartych dużo ważnych stron.
Możesz użyć polecenia Ctrl-Shift-T, aby ponownie otworzyć ostatnio zamknięte karty, ale jest też ustawienie, które pozwala przywołać te same okna i karty, które były wyświetlane przy zamknięciu przeglądarki.
Otwórz menu przeglądarki, wybierz Ustawienia. Przejdź do opcji Uruchamianie w bocznym menu i wybierz „Kontynuuj od miejsca, w którym skończyłeś”.

Wysyłaj karty do innych urządzeń.
Ta funkcja jest genialna, jeśli siedzisz przy komputerze, ale chcesz na przykład przeczytać artykuł dalej na telefonie komórkowym.
W polu adresu zakładki, którą chcesz przekazać, kliknij ikonę z tekstem «Prześlij tę stronę». Spowoduje to wyświetlenie listy dostępnych urządzeń, na których Chrome jest zainstalowany i zsynchronizowany z Twoim kontem Google. Wybierz żądane urządzenie, a zobaczysz zakładkę pojawiającą się na tym urządzeniu.

Blokuj alerty ze stron internetowych.
W ostatnim czasie wiele witryn zaczęło wysyłać do Ciebie prośby o przesłanie powiadomień w związku z aktualizacjami. Jeśli masz dość ciągłego odmawiania tego, możesz w ogóle uniemożliwić stronom internetowym zadawanie pytań.
Przejdź do Ustawień i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo> Ustawienia witryny. Następnie kliknij Alerty. Aby zablokować wszystkie, wyłącz strony internetowe mogą żądać wysyłania alertów. (Tutaj możesz również zarządzać, które witryny mogą wysyłać Ci alerty, i wyłączać je dla każdej z nich, jeśli jest ktoś, kto zbyt często przeszkadza).

Prześlij kartę lub ekran na telewizor.
Czy masz urządzenie Chromecast podłączone do telewizora lub telewizor z wbudowanym Chromecastem? Wtedy możesz łatwo wyświetlić kartę Chrome lub cały pulpit na telewizorze. Kliknij menu Chrome, a następnie Przesyłaj. Następnie wybierz urządzenie Chromecast, na którym chcesz wyświetlić zawartość. Aby przesłać pulpit zamiast karty, przejdź do Źródła z tego samego menu przesyłania. Możesz także przesyłać pliki, takie jak muzyka i filmy.

Redakcja Author