Huawei liderem na rynku smartfonów?

Huawei to na rynku smartfonów znana firma, choć nie możemy powiedzieć, że najpopularniejsza. Być może wkrótce się to zmieni, bo ten chiński koncern głośno mówi o tym, że w najbliższych latach ma stać się liderem w sprzedaży smartfonów. Graniczną datę na realizację tego celu wyznaczono na rok 2021. Czasu nie jest więc wiele. Czy cel on możliwy do zrealizowania?

Jeśli weźmiemy pod uwagę wyniki ostatnio przeprowadzonych badań, to Huawei na rynku sprzedaży smartfonów zajmuje trzecie miejsce po Samsungu i Apple, które kontrolują odpowiednio 23 i 15% rynku. Chińczycy natomiast jedynie 8,3%, a więc strata jest dość duża. Jednakże zaznaczono, że Huawei zanotował zwiększenie sprzedaży aż o 59%, jeśli porównalibyśmy to ze sprzedażą smartfonów tej firmy w pierwszym kwartale ubiegłego roku. Dla porównania firma Apple zanotowała w tym okresie aż 14-procentowy spadek.

W chińskim koncernie doskonale zdają sobie jednak sprawę z tego, że aby stać się liderem na rynku, ich telefony muszą być konkurencyjne pod względem cenowym i jakościowym. Między innymi dlatego tylko w tym roku Huawei w prace badawczo-naukowe inwestuje 9,2 mld USD.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *