rok sprzedażowy firmy Huawei

Huawei zapowiada aktualizacje do Androida 7.0 Nougat

Chiński koncern Huawei podał informacje dotyczące aktualizacji systemów w swoich smartfonach do Androida w wersji 7.0 Nougat. Wiemy już, że aktualizacje ruszą w pierwszym kwartale przyszłego roku pod postacią autorskiej nakładki EMUI 5.0.

W pierwszej kolejności z nowych systemów operacyjnych firmy Google cieszyć się będą mogli posiadacze Huawei Mate 8 i P9. Nieco dłużej na nowy system poczekają natomiast użytkownicy dysponujący P9 Plus, P9 Lite, nova i nova Plus.

Chińczycy sugerują, że nakładka EMUI 5.0 jest nie tylko efektowniejsza, ale też bezpieczniejsza i przyjaźniejsza użytkownikowi. Poza tym ogranicza liczbę wykonywanych czynności w celu osiągnięcia zamierzonej funkcji. Huawei zapowiada, że 90% podstawowych funkcji każdy użytkownik wykona poprzez dwa lub maksymalnie trzy kliknięcia. Dodatkowo nowa odsłona systemu ma też umożliwić korzystanie z dwóch profili jednocześnie.

Zapewniono również że wybrani użytkownicy powyższych smartfonów będą mogli uczestniczyć w beta testach, choć jak na razie nie wiemy, kiedy miałyby się one rozpocząć.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *