Jak przyspieszyć Androida?

Nie można mieć wątpliwości co do tego, że jeśli pod uwagę mielibyśmy wziąć smartfony, to ich zdecydowana większość oparta jest na systemie Android. Szacuje się, że nawet 8 na 10 smartfonów działa w oparciu właśnie o ten system. Jest to zrozumiałe, bo co najważniejsze Android jest funkcjonalny, a to dlatego, że obsługuje ogromną ilość różnego rodzaju aplikacji. Tym samym możemy go niemal dowolnie skonfigurować i wdrożyć aplikacje, które są nam niezbędne.

Największą wadą Androida jest fakt, że wraz z większą liczbą aplikacji, a także starzeniem się podzespołów smartfona telefon staje się mało wydajny, działa wolno, a nawet się zacina. Nie da się ukryć, że ma to wyraźny wpływ na komfort pracy. Na szczęście istnieją sposoby na to, aby ustrzec się przed spadkiem wydajności. Co zrobić, aby telefon działał jak dawniej?

Czyszczenie Androida

Najczęściej słyszy się, że najłatwiej obudzić Androida kasując niepotrzebne aplikacje. Nie do końca jest to prawda. Na pewno jednak system operacyjny naszego telefonu do pełnej sprawności przywrócić może jego czyszczenie. Nie musi ono jednak polegać na usuwaniu zbędnych aplikacji, z których być może w najbliższej przyszłości będziemy jednak musieli skorzystać.

Clean Master2

W tym celu posłużyć się należy specjalnym oprogramowaniem, które przeskanuje pamięć naszego urządzenia oraz usunie zanieczyszczenia systemu. Zdecydowanie najpopularniejszym tego typu programem jest obecnie aplikacja Clean Master. Wielką zaletą tego programu jest też jego prostota. Wystarczy przeskanować swój telefon w celu znalezienia zanieczyszczeń, a następnie kliknąć Junk Files, po czym zostaną one z naszego smartfona usunięte.

Wyłączenie aplikacji systemowych

Android pełen jest aplikacji systemowych, z których zwykły użytkownik zazwyczaj nie korzysta, a przynajmniej zbędna jest mu większość z nich. Jako że może to nie tylko przyspieszyć nasz telefon, ale także wydłużyć czas pracy na jednym cyklu ładowania baterii warto je wyłączyć. W tym celu należy wejść w Aplikacje, następnie wybrać wszystkie i kliknąć wymuś zatrzymanie”.

Czyszczenie Androida

Szczególnie zależeć nam powinno na tym, aby zatrzymać aplikacje producenta, a więc wszystkie, które w przedrostku mają markę waszego telefonu. W dużej mierze są wam niepotrzebne, a tylko zabierają energię, którą Android może spożytkować na pozostałe aplikacje zainstalowane na waszym smartfonie.

Jak w związku z tym widzicie, przyspieszenie Androida nie wymaga od was wiele pracy, a tym bardziej znajomości programowania czy innych zdolności stricte informatycznych. Z zadaniami przez nas wymienionymi poradzić sobie powinien każdy niezależnie od stopnia wtajemniczenia informatycznego.

Z drugiej strony należy sobie zdać sprawę z tego, że Android nie jest systemem tak wydajnym jak iOS, a tym bardziej Windows Phone, także instalowanie na urządzeniach z tym systemem nadmiernej ilości aplikacji, z których nie będziemy korzystać jest bez sensu. Warto zatem co jakiś czas przejrzeć swój telefon i usunąć z niego wszystko, co jest nam zbędne. Oczywiście następnie czyszcząc go programem Clean Master.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *