Jakie zdjęcia sprzedają się na stocku?

Osoby pragnące zarabiać na fotografii stockowej powinny uważnie wybierać obiekty swoich zdjęć – na niektórych bowiem mogą zarobić bardzo dużo, a na innych – znacznie mniej.

Skąd zatem wiedzieć jakie zdjęcia się sprzedają?

Chociaż wiele zależy od portalu, na jakim wystawiamy zdjęcia, możemy zauważyć pewne trendy w wybieranych zdjęciach – na pewno najlepiej sprzedają się aktualne tematy, takie, o których wiele mówi się w gazetach, telewizji, internecie czy radiu.

Takimi tematami są zarówno święta religijne czy państwowe, tematy polityczne czy kulturalne. Są też zdjęcia, które dobrze będą się sprzedawać w każdym czasie – takie jak grupy ludzi wykonujące podstawowe czynności, takie jak wspólne gotowanie, praca, dyskusje, wolontariat i tak dalej. Dużym powodzeniem cieszą się takie zdjęcia, które uwzględniają ludzi w różnym wieku, różnych ras, nie wykluczają osób z niepełnosprawnościami czy chorobami.

Chociaż recepta na idealne zdjęcie na stock nie istnieje, to dzięki uwiecznianiu na swoich zdjęciach zróżnicowanych ludzi pokazujących szerokie spectrum emocji można stwierdzić, że zdjęcia mają duży potencjał i mogą zostać wykorzystane przy różnych projektach.

Oprócz dobrej jakości zdjęć, która zadowoli odbiorców, ładnego kadru czy przyjemnych kolorów musimy pamiętać o tym, jak różnorodny jest świat i jak wiele różnych osób będzie zaglądać na stocka szukając na nim potencjalnych zdjęć. By zwiększyć naszą sprzedaż i zarabiać na swoich zdjęciach warto poświęcić chwilę i przemyśleć obiekty swoich zdjęć.

Redakcja Author