Lenovo

Lenovo zrezygnuje z tworzenia smartwatchy?

Na rynku smartwatchy seria Moto 360, za którą odpowiada firma Lenovo zaistniała, ale go nie podbiła. Czy wkrótce się to zmieni? Jak na razie nic na to nie wskazuje. Chiński koncern potwierdził właśnie, że w tym roku na pewno nie zobaczymy już żadnego inteligentnego zegarka z ich fabryki. Możliwe jednak, że Lenovo z ich produkcji wycofa się całkowicie.

Nie da się ukryć, że rynek smartwatchy w dalszym ciągu określić jest trudno. Wydaje się mimo wszystko, że producenci nie mają z niego tak wielkich przychodów, na jakie wcześniej liczyli.

Szczególnie nie dziwi więc wypowiedź Shakila Barkata, który jest szefem działu Global Product Development w Motoroli. Przyznał on bowiem, że firma w tej chwili nie widzi wystarczającego zainteresowania smartwatchami, a więc wypuszczanie kolejnego modelu nie ma większego sensu.

Zauważmy też w tym miejscu, że smartwatche Lenovo działały w oparciu o system Android Wear. Ostatni rok dla tego systemu nie był najlepszy, a przecież jego druga generacja z jesieni tego roku została przesunięta na przyszły. Tak więc najprawdopodobniej ta decyzja Lenovo chińskiemu koncernowi nie zaszkodzi.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *