Microsoft rozpoczyna testy płatności mobilnych

Wprawdzie funkcje Android Pay i Apple Pay dostępne odpowiednio na smartfonach z Androidem oraz system iOS w Polsce nie są jeszcze dostępne, to w niektórych innych częściach świata już tak. Teraz lody na tej płaszczyźnie przełamać chce także Microsoft, który uczestnikom programu Windows Insider posiadającym smartfony Lumia 650, 950 i 950 XL z systemem Windows 10 udostępnił nową wersję aplikacji Microsoft Wallet, która umożliwia płatności z wykorzystaniem łączności NFC.

Funkcja ta jest bardzo zbliżona do tych, które znajdziemy w urządzeniach z Androidem, a więc polega na odblokowaniu telefonu i następnie zbliżeniu go do terminala płatniczego. Wart zauważyć, że aplikacja przetrzymuje także kupony, karty lojalnościowe i przepustki.

Na razie usługa ta dotyczy tylko niektórych kart i dostępna jest wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Nie wiemy, kiedy udostępniona zostanie szerszemu społeczeństwu, choć w Polsce na pewno przyjdzie na nią jeszcze długo poczekać.

Warto tu jednak przypomnieć, że już niebawem do naszego kraju zawitać może Android Pay. Jego wdrożenie przewidziane jest na trzeci kwartał tego roku.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *