Gdzie najbardziej opłaca się zarejestrować kartę SIM?

Ustawa, która weszła w życie 25 lipca 2016 roku o przeciwdziałaniu terroryzmowi, nakłada na nas obowiązek rejestracji karty SIM do 1 lutego 2017 roku, podając przy tym u jednego z operatorów swoje dane osobowe w tym imię, nazwisko i PESEL. Każdy, kto się do tego nie dostosuje, nie będzie miał możliwości korzystania z danej karty. Zablokowana zostanie możliwość wykonywania czy odbierania połączeń, pisania SMS-ów i korzystania z internetu mobilnego.

Nic dziwnego, że operatorzy komórkowi działający na terenie naszego kraju prześcigają się w ofertach dotyczących bonusów za rejestrację karty w ich systemie. Który z operatorów takich jak Plus, Orange, Play, T-Mobile, Mobile Vikings i Virgin Mobile wypada pod tym względem najlepiej?

Plus

Plus wszystkim, którzy skorzystają z rejestracji w systemie tego operatora, przygotował bardzo intratną ofertę, która dotyczy Plusa i Plusha. Wówczas mogą oni liczyć na 500 zł na rozmowy i SMS-y oraz 50 GB transferu danych. Dodatkowo użytkownicy korzystający z ofert Nowy Plus Internet na Kartę, Plus na Kartę, Plus na Kartę bez limitu i Ja+ na Kartę wydłużą wówczas czas ważności konta o 12 miesięcy.

Plus

Ci natomiast, którzy przenoszą tu numer od operatorów Orange, Play czy T-Mobile dostaną 50% zniżki przez 3 miesiące na pakiety Ja+ na Kartę.

Dodatkowo operator ten przygotował ofertę promocyjną dla tych, którzy zamiast rejestracji zdecydują się przejść na abonament lub MIX. Za wybór ofert Ja+ Abonament 29, MIX 30 lub MIX 50 otrzymają nielimitowane rozmowy na komórki i telefony stacjonarne, nielimitowane SMS-y, 8 GB transferu danych oraz 3 miesiące abonamentu za darmo lub trzy darmowe doładowania.

Orange

Klienci Orange i nju mobile zwłaszcza ci sporo rozmawiający za rejestrację dostaną 1000 minut do wszystkich sieci oraz 10 GB transferu danych. Klienci przenoszący numer z Plusa, T-Mobile lub Play mogą natomiast liczyć na nielimitowane minuty i SMS-y do wszystkich, a także pakiet internetu 14 GB.

Orange1

Także i Orange nakłania klientów do przejścia na abonament, w zamian rezygnując z umowy długoterminowej oraz oferując 5 GB transferu, nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich i abonament 39,99 zł miesięcznie.

Play

Obecni posiadacze Play na kartę lub RedBull Mobile rejestrując numer w tej sieci, otrzymają 100 zł na rozmowy i SMS-y, 10 GB transferu danych, przedłużenie ważności konta o 12 miesięcy oraz dodatkowy pakiet za staż w Play, a więc 100 zł (1 rok), 200 zł (2 lata), 300 zł (3 lata) lub 400 zł (4 lata lub więcej).

Play

Jeszcze więcej zyskać mogą osoby przenoszące numer z sieci Orange, Plus lub T-Mobile. Wówczas otrzymają oni 200 zł na rozmowy i SMS-y, 20 GB internetu oraz rok ważności konta.

Z kolei rejestrujący numer z oferty Play Internet na Kartę cieszyć się mogą ze 100 GB transferu danych do wykorzystania i roku ważności konta.

T-Mobile

Nieco uboższy pakiet bonusów ma sieć T-Mobile, choć niekoniecznie, bo tu bonusy każdy klient otrzymuje indywidualnie. Na pewno każdy liczyć może wówczas na zniżki przy zakupie nowego telefonu oraz 6-miesięczny abonament za złotówkę, choć tylko przy nabyciu nowego aparatu.

T-Mobile

Mobile Vikings

Obecni użytkownicy Mobile Vikings, ale i nowi klienci tej sieci mogą liczyć na nielimitowane rozmowy do wszystkich
i 10 GB transferu danych.

Mobile Vikings

Ci natomiast, którzy korzystają jedynie z internetu mobilnego, otrzymają 14 GB transferu danych. Pakiet taki ważny jest przez 60 dni.

Virgin Mobile

Rejestrujący kartę w Virgin Mobile otrzymają natomiast 50% zniżki przez 2 miesiące na pakiety #PEŁENLUZ, #BEZLIMITU, #NAJLEPIEJ i @DLAMNIESUPER.

Virgin Mobile

Co wybrać?

Przechodząc do jednego z operatorów, warto zastanowić się, z czego będziemy korzystać najczęściej. Inny wybór może paść, jeśli wybierzemy rozmowy czy SMS-y aniżeli internet. Poza tym ważne są także ceny, które będą nas dotyczyć po ustaniu okresu promocyjnego.

Wydaje się jednak, że na obecną chwilę zdecydowanie najlepiej wypadają tu najpopularniejsi operatorzy komórkowi na naszym rynku, a więc sieci Plus, Orange czy Play.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *