Nowa organizacja wspierająca e-sport

Nie da się ukryć, że e-sport rozwija się w zawrotnym tempie i nic też nie wskazuje na to, aby raptownie miałoby się to zmienić. Najlepszym potwierdzeniem tego faktu jest wartość tego rynku, który tylko w tym roku wynosi 500 milionów dolarów. Mimo wszystko trzeba podkreślić, że jest to dosyć młoda odmiana sportu i rozrywki. Na pewno ujednolicenia wymagają jego zasady. Zająć ma się tym nowo powołana instytucja WESA.

WESA, a więc World Esports Association powstała na wzór organizacji, które znane są z tradycyjnych sportów. Jej celem poza ujednoliceniem zasad jest stworzenie rady składającej się z graczy i regulaminu podziału przychodów z poszczególnymi drużynami. Pierwszymi zawodami, które będą odbywać się pod egidą WESA będą finały trzeciego sezonu ESL Pro League w Counter-Strike.

Największy wkład w powstanie World Esports Association miało osiem najpopularniejszych drużyn na świecie, a więc Virtus.pro, Natus Vincere, mousesports, FaZe Clan, Fnatic, EnVyUs, Ninjas in Pyjamas oraz G2 Esports. Jest to pierwsza instytucja mająca swoją aktywną Radę Graczy. Wspierać ma ona graczy i składać się z nich samych. Rozstrzygać będzie kwestie polityki lig, zasad rozgrywek i transferów.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *