Opera Reborn

Opera Reborn, czyli zupełnie nowa wersja przeglądarki

Wszyscy ci, którym dotychczasowy wygląd przeglądarki Opera nie przypadał do gustu, mogą odetchnąć z ulgą. Wiele korzystnych zmian wprowadza tu bowiem projekt Reborn. Co w związku z tym kryje w sobie Opera Reborn i czy spełni oczekiwania użytkowników?

Nowe funkcje i wygląd

W deweloperskiej wersji przeglądarki testowanych jest kilka nowych funkcji. Mowa tu między innymi o zaktualizowaniu paska bocznego. Ten współpracować będzie z portalami społecznościowymi, w tym Facebook Messenger.

Patrząc z kolei na sam wygląd, to przede wszystkim zakładki są teraz uproszczone i bardziej eleganckie. Aktualizacji doczekało się także Speed Dial, a więc szybkie wybieranie, które również ma nowy wygląd. Poza tym pojawiła się możliwość personalizacji za sprawą ciemnego lub jasnego tematu kolorystycznego. Nowością są też trzy nowe tła.

Na pasku bocznym przeglądarki Opera Reborn nie znajdziemy szybkiego wybierania. Pojawiło się ono bowiem w okienkach przeglądarki. Sporym udogodnieniem jest dostęp do wielu narzędzi, a w tym historii czy rozszerzeń za pomocą jednego kliknięcia. Dostosować go można również do własnych funkcji, a jeśli nam nie odpowiada w ogóle wyłączyć.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *