Oryginalne kable i ładowarka jako gwarancja żywotności baterii

W ostatnich czasach baterie naszych telefonów komórkowych uległy znacznej poprawie pod względem pojemności i szybkości ładowania. Jednak nadal są one niezwykle wrażliwe na pewne elementy, w tym na nasze własne traktowanie. Z wyjątkiem wady fabrycznej, możemy sprawić, że bateria będzie nam towarzyszyła w dobrym stanie przez długi czas. Aby to osiągnąć, musimy skrupulatnie przestrzegać pewnych schematów użytkowania, które sprawią, że żywotność baterii będzie jak najdłuższa.

Symptomy świadczące o tym, że bateria jest u kresu swoich dni są bardzo wyraźne. Jej życie jest dalekie od tego z lepszych czasów i może być również chaotyczne, jeśli nie jest w stanie osiągnąć 100% ładunków. To może mieć swoją pewną logikę po dwóch latach użytkowania. Jeśli dzieje się to przed upływem tego czasu, możliwe, że źle korzystamy z urządzenia i konieczna jest wymiana baterii.

Oryginalne kable i ładowarka

Jest to pierwsza rzecz, którą zalecają eksperci i sami producenci telefonów komórkowych aby wydłużyć życie baterii. Nasz telefon został przetestowany do użytku z oryginalną ładowarką i kablem. Dlatego też używanie tych podzespołów pochodzących od innej marki lub innych producentów (przynajmniej tych o wątpliwej wiarygodności) może stanowić problem. Jeśli moc ładowania nie jest odpowiednia lub ładowarka nie posiada minimalnych niezbędnych elementów zabezpieczających, nasza bateria może być zagrożona i jej degradacja może ulec przyspieszeniu.

Jeśli z jakiegoś powodu będziemy musieli wymienić kabel do ładowania lub samą ładowarkę, będziemy musieli postarać się o oryginalny zamiennik naszego telefonu. Jeśli nie jest to możliwe, powinniśmy przynajmniej upewnić się, że ładowarka innej firmy została przetestowana na naszym telefonie.

Redakcja Author