dysk mobilny od WD

My Passport SSD, czyli pierwszy dysk mobilny od WD

Western Digital kilka miesięcy po powrocie na rynek nośników półprzewodnikowych ma swoim klientom bardzo interesujący produkt. Jest to pierwszy dysk mobilny od WD z serii My Passport. Bazujący na pamięci flash dysk nosi nazwę My Passport SSD.

Trzy warianty

Patrząc na jego maksymalny sekwencyjny odczyt danych, My Passport SSD prezentuje się naprawdę nieźle, oferując odczyt na poziomie 515 MB/s. Pod tym względem jest nawet nieco lepszy niż model Portable T3 od Samsunga.

Nie jest natomiast oferowany w tak wielu wersjach. Ten dysk mobilny od WD oferowany będzie w wersji o pojemności 256 GB, 512 GB oraz 1 TB, za które zapłacimy kolejno 100, 200 oraz 400 dolarów. Jak nie trudno zauważyć nie ma tu dysku o pojemności 2 TB, z jaką do czynienia mamy przy T3.

Eleganckie i wytrzymałe

Ponadto warto zauważyć, że dyski te do połączenia z komputerami wykorzystują port USB typu C. W zestawie znajduje się jednak również adapter na złącze USB typu A, dzięki czemu bez trudu podłączymy go również do starszych laptopów. Poza tym urządzenie posiada 256-bitowe szyfrowanie sprzętowe AES.

Producent oferuje na nie także 3-letnią gwarancję, choć same dyski cechują się sporą wytrzymałością. Zniosą one bowiem upadek z wysokości 2 metrów, a także nacisk z siłą do 1500G. Jeśli dodamy do tego całkiem eleganckie obudowy, na tle konkurencji wypadają one naprawdę ciekawie.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *