Predator X27 i Z271UV

Predator X27 i Z271UV – dwa nowe monitory dla graczy od firmy Asus

Firma Asus postanowiła zaprezentować nowe monitory przeznaczone specjalnie dla graczy. Mowa o 27-calowych modelach Predator X27 i Z271UV. Oba obsługują technologię Quantum Dot, która oferuje szerszą gamę kolorów i lepsze odwzorowanie kolorów. Ponadto wyposażone są również w technologie Nvidia G-Sync i Nvidia Ultra Low Motion Blur. Odpowiednio pierwsza z nich zapobiega rwaniu obrazu i jego zacinaniu, a druga jest gwarancją obrazu realistycznego i bardzo ostrego.

Oczywiście w obu nie zabraknie również podstawowych portów łączności, obejmujących DisplayPort, HDMI, wyjście audio i kilka wejść USB 3.0.

Predator X27

Predator X27 to matryca o rozdzielczości 4K i częstotliwości odświeżania 144 Hz z szerokimi kątami widzenia po 178 stopni w poziomie i pionie, a także szybkim czasem reakcji rzędu 4 ms. Zastosowano tu również technologie Acer VisionCare, Flickerless, BluelightShield, ComfyView czy technologię przyciemniania obrazu, dzięki czemu nawet długa gra jest bardziej komfortowa, gdyż nie męczy oczu.

Predator Z271UV

Monitor Predator Z271UV to z kolei zakrzywiona matryca o promieniu krzywizny 1800R, rozdzielczości 2560 × 1440 px i częstotliwości odświeżania do 165 Hz. Uwagę zwraca również jej szybki czas reakcji na poziomie 1 ms.

Sporą korzyścią dla gracza jest tutaj zaawansowana technologia śledzenia oczu Tobii. Dzięki temu kamera automatycznie obraca się, kiedy gracz koncentruje wzrok na krawędzi ekranu. Dzięki temu rozgrywka jest jeszcze bardziej realistyczna, a tym samym i wciągająca. Wiele zależy jednak od gier. Obecnie tytułów obsługujących śledzenie oczu jest około stu.

Nie wiemy jak na razie kiedy monitory Predator X27 i Z271UV trafią do sprzedaży oraz w jakiej będą one cenie. Patrząc na ich specyfikację, ta może być jednak dość wysoka.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *