Sensmi – inteligentna opaska antystresowa

Na rynku bez problemu znajdziemy inteligentne opaski fitness. Inżynierowie z Singapuru poszli jednak o krok dalej i wyprodukowali opaskę antystresową. Produkt nazywa się Sensmi i wydaje się bardzo ciekawym. Możemy powiedzieć więcej i stwierdzić, że w dobie XXI wieku niezwykle praktycznym, a nawet niezbędnym. Wszak ze stresem niemal każdy z nas ma dziś do czynienia na co dzień i nic nie wskazuje, aby w najbliższym czasie miałoby się to zmienić.

Ów gadżet ma nam pomóc poradzić sobie z nadmiarem stresu. Wszystko przez reakcję skórno-galwaniczną w skrócie nazywaną GRS. Dla niewtajemniczonych podpowiadamy, że jest to zmiana oporu elektrycznego naszej skóry, a więc reakcja organizmu na stres, nerwy i podniecenie, które towarzyszą nam w sytuacji stresowej. Sensmi ma w sobie wbudowany biosensor, dzięki któremu jest w stanie monitorować reakcję skórno-galwaniczną. Następnie na bazie skomplikowanych algorytmów analizuje dane i podpowiada użytkownikowi jak radzić sobie w sytuacji stresowej. Między innymi ta inteligentna opaska proponuje odprężające ćwiczenia oddechowe.

To jednak nie wszystko. Nie ma problemu, jeśli nie zdejmiemy jej nawet na noc. Ba! Jest to nawet z korzyścią dla jej posiadacza, gdyż Sensmi monitoruje także nasz sen i dąży do poprawienia także tej czynności.

Jedynym minusem może być jej cena, gdyż zapłacić za nią będzie trzeba 210 dolarów.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *