Sensmi – inteligentna opaska antystresowa

Na rynku bez problemu znajdziemy inteligentne opaski fitness. Inżynierowie z Singapuru poszli jednak o krok dalej i wyprodukowali opaskę antystresową. Produkt nazywa się Sensmi i wydaje się bardzo ciekawym. Możemy powiedzieć więcej i stwierdzić, że w dobie XXI wieku niezwykle praktycznym, a nawet niezbędnym. Wszak ze stresem niemal każdy z nas ma dziś do czynienia na co dzień i nic nie wskazuje, aby w najbliższym czasie miałoby się to zmienić.

Ów gadżet ma nam pomóc poradzić sobie z nadmiarem stresu. Wszystko przez reakcję skórno-galwaniczną w skrócie nazywaną GRS. Dla niewtajemniczonych podpowiadamy, że jest to zmiana oporu elektrycznego naszej skóry, a więc reakcja organizmu na stres, nerwy i podniecenie, które towarzyszą nam w sytuacji stresowej. Sensmi ma w sobie wbudowany biosensor, dzięki któremu jest w stanie monitorować reakcję skórno-galwaniczną. Następnie na bazie skomplikowanych algorytmów analizuje dane i podpowiada użytkownikowi jak radzić sobie w sytuacji stresowej. Między innymi ta inteligentna opaska proponuje odprężające ćwiczenia oddechowe.

To jednak nie wszystko. Nie ma problemu, jeśli nie zdejmiemy jej nawet na noc. Ba! Jest to nawet z korzyścią dla jej posiadacza, gdyż Sensmi monitoruje także nasz sen i dąży do poprawienia także tej czynności.

Jedynym minusem może być jej cena, gdyż zapłacić za nią będzie trzeba 210 dolarów.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *