Skup aut powypadkowych. Wrocław jednym z miast z największą liczbą wypadków drogowych

Według raportu Komendy Głównej Policji dotyczącego wypadków drogowych w Polsce w 2018 roku województwo dolnośląskie zajmuje bardzo wysokie miejsce pod względem ilości wypadków drogowych. Rok 2019 niestety nie pokazuje nam w dalszym ciągu jakiejkolwiek poprawy. Bardzo duży odsetek w ogólnej liczbie zdarzeń drogowych to wypadki, których skutkiem jest brak możliwości naprawy samochodów, a konsekwencją tego jest kasacja pojazdów. Legnica, Wrocław, Głogów to miasta, w których możemy udać się do firmy Wigmet specjalizującej się w rozwiązaniu problemu, jakim jest pozbycie się samochodu nienadającego się do dalszego użytkowania na drogach.

Co może zrobić posiadacz samochodu niedopuszczonego do dalszego udziału w ruchu drogowym?

 Właściciele samochodów mają dwie opcje do wyboru. Jedną z opcji jest kasacja pojazdów. Legnica jest miastem, w którym możemy pozbyć się niesprawnego samochodu. Firma zapewnia odbiór uszkodzonego pojazdu własnym transportem oraz bez ponoszenia dodatkowych kosztów, co jest ogromnym atutem gdyż jak wiadomo samochody te nie posiadają możliwości poruszania się po publicznych drogach. Do dokonania czynności, jaką jest kasacja pojazdów, Legnica wymaga kompletu potrzebnych dokumentów takich jak: dowód tożsamości właściciela lub osoby upoważnionej działającej w imieniu właściciela pojazdu, dowód rejestracyjny, karta pojazdu oraz tablice rejestracyjne. W przypadku, gdy samochód zarejestrowany jest na więcej niż jedną osobę, obowiązkowa jest obecność wszystkich właścicieli w celu złożenia podpisów na wymaganych dokumentach. Po przeprowadzeniu działania, jakim jest złomowanie samochodów, Głogów, Legnica czy Wrocław wystawia wymagane zaświadczenie do wyrejestrowania, unieważniony dowód rejestracyjny, unieważnioną kartę pojazdu oraz unieważnione tablice rejestracyjne.

Drugą możliwą opcją jest również skup aut powypadkowych. Wrocław oferuje swoim mieszkańcom takie rozwiązanie. Skup aut, Wrocław przeprowadza w profesjonalnej stacji demontażu pojazdów Wigmet specjalizujących się w tym od wielu lat. Firma ta wypłaca właścicielowi niezdatnego do użycia pojazdu należną kwotę w atrakcyjnych stawkach oraz wystawia odpowiednią i niezbędną dokumentację do wyrejestrowania pojazdu. Skup aut w firmie Wigmet odbywa się szybko i w pełni profesjonalnie, co również gwarantuje klientowi zaoszczędzenie czasu i zbędnego przygotowywania samochodu do sprzedaży.

Ostatnim krokiem jest udanie się ze wszystkimi niezbędnymi dokumentami do właściwego wydziału komunikacji w okresie nie dłuższym niż do 30 dni. Należy pamiętać również o zgłoszeniu wyrejestrowanego pojazdu w Towarzystwie Ubezpieczeniowym, aby możliwe było zakończenie trwającej umowy OC.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *