Trzy smartwatche od firmy MyKronoz

Lato zbliża się wielkimi krokami, co nie tylko widać, ale także czuć. Z zimowego snu wybudziła się także firma MyKronoz, która zapowiedziała, że w tym roku światło dzienne ujrzą jej trzy nowe smartwatche. Trzy modele są od siebie bardzo różne, przynajmniej z zewnątrz.

Smartwatch ZeSport to jak sama nazwa wskazuje model przeznaczony dla miłośników aktywnego trybu życia, którzy chcieliby mieć w jednym gadżecie praktyczną opaskę i inteligentny zegarek. Mierzy on między innymi puls i liczy spalone kalorie. Poza tym zawiera w sobie barometr, wysokościomierz i GPS. Jakby tego było mało, pozwala odbierać SMS-y, e-maile, a nawet dzięki mikrofonowi i głośnikowi odbierać połączenia telefoniczne.

ZeKid to coś specjalnie dla najmłodszych, którzy jak dotąd nie mieli smartwatcha specjalnie dla siebie i musieli korzystać z gadżetów przeznaczonych dla osób dorosłych. Teraz się to zmieni. Na ZeKid można grać w proste gry mobilne, a także wykonywać i obierać połączenia. Może on bowiem obsługiwać karty SIM 3G, co sprawia, że telefon dziecku staje się zbędny.

Zegarek ten ma zadebiutować we wrześniu w sześciu wersjach kolorystycznych. Warto zwrócić uwagę, że będzie zawierał w sobie funkcję SOS, poprzez którą dziecko poinformuje rodziców, jeśli znajdzie się w niebezpieczeństwie. Sami rodzice także będą mogli sprawdzić, gdzie znajduje się aktualnie ich pociecha, a nawet ustalić obszar, po którym może się ona poruszać. Po jego przekroczeniu zostaną oni o tym poinformowani.

Ostatnia propozycja MyKronoz to zegarek ZeTime, ale czas jego premiery wyznaczono na okres świąt Bożego Narodzenia. Jego cechą charakterystyczną jest wygląd, bo do złudzenia przypomina on klasyczne zegarki, z tą tylko różnicą, że posiada półprzezroczystą dotykową tarczę. Jego użytkownik bez problemu sprawdzi pocztę e-mail czy nawiąże połączenie głosowe.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *