SpaceX

SpaceX ma w planach internet z satelitów

Elon Musk miał już wiele genialnych pomysłów i wygląda na to, że ma kolejny. Tym razem ma on w planach dostarczenie ludziom na ziemi internetu i co ciekawe dotyczyć to będzie całej kuli ziemskiej. Wszystko dzięki znajdującym się na orbicie satelitom SpaceX.

Szybki i wszechobecny

Musk na niskiej orbicie okołoziemskiej chce umieścić 4425 satelitów o wadze około 400 kilogramów każda. Pierwsze na orbitę wyniesione zostaną w roku 2019. Ostatnie pięć lat później. Wynosić je będzie rakieta Falcon 9, a to dlatego, że dzięki temu będzie możliwość oszczędności. Rakiety te wykorzystać można bowiem wielokrotnie.

Celem misji jest osiągnięcie łącza na poziomie 1 Gb/s, a więc średnio około 200 razy szybszego niż średnia, z jaką do czynienia mamy obecnie.

Warto zauważyć dodatkowo, że satelity na orbicie będą się znajdować przez od pięciu do siedmiu lat. Następnie będzie trzeba je wymienić, choć nie będziemy mieć tutaj do czynienia z kosmicznym złomem. Wszystko dlatego, że mają one spalać się w atmosferze.

Trzeba przyznać, że pomysł jest naprawdę ciekawy. Czas pokaże natomiast, czy Musk i SpaceX poradzą sobie z tym zadaniem. Pozostaje mocno im kibicować.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *