Specyfikacja serii smartfonów Xiaomi Redmi 4

Firma Xiaomi jest ostatnio bardzo aktywna, a swoje smartfony na rynek dostarcza regularnie. Czas więc na kolejną serię z oferty tej chińskiej firmy. Koncern zaprezentował właśnie smartfona Xiaomi Redmi 4.

W zasadzie mowa tutaj o trzech smartfonach, bo będzie on oferowany w trzech wersjach. Poza klasyczną wersją Xiaomi Redmi 4, na rynku znajdziemy także modele Xiaomi Redmi 4A oraz Xiaomi Redmi 4 Pro. Zauważmy tu, że stylistyka tych smartfonów jest bardzo podobna, a różnice sprowadzają się w zasadzie do obecności lub braku szkła 2.5D, diod LED i czytnika linii papilarnych.

W Xiaomi Redmi 4 oraz 4A znajdziemy między innymi ośmiordzeniowy procesor Qualcomm wspierany przez 2 GB pamięci RAM, a także 16 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenie poprzez kartę microSD. Poza tym oba modele wyposażono w 13 MPix kamerę główną oraz 5 MPix aparat do selfie. Różnice pomiędzy nimi sprowadzają się do pojemności akumulatora, gdyż wersja klasyczna ma akumulator 4100 mAh, a nie 3120 mAh jak Xiaomi Redmi 4A. W wersji podstawowej znajdziemy też czytnik linii papilarnych oraz szkło 2.5D. Wersję Xiaomi Redmi Pro od podstawowej różni natomiast 3 GB pamięci RAM oraz zwiększona do 32 GB pamięć na dane. Systemem operacyjnym w każdym modelu będzie natomiast Android 6.0.1 Marshmallow z nakładką MIUI 8.

Zauważmy, że nie będą to smartfony drogie. Najtańszy będzie model Xiaomi Redmi 4A, za który zapłacić trzeba 75 dolarów. Klasyczna wersja jest o 30 dolarów droższa, a model Pro kosztuje 130 dolarów.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *