Sprzęt muzyczny najwyższej próby

Klasyka się nie starzeje – minimum cyfry, maksimum dźwięku! Amplituner analogowy i brak przepychu. Ale w zasilaczu znajduje się solidny transformator toroidalny. To prawda, moduł Bluetooth jest nadal obecny. Urządzenie zdecydowanie koncentruje się na pracy z przewodowymi źródłami sygnału lub radiem FM. Dźwięk odbiornika odsyła nas do najlepszych próbek charakterystycznych dla parametrów, jakie mają klasyczne amplitunery, ale z czystym pasmem basowym, schludnym i ożywionym środkiem oraz jedwabiem wysokich tonów.

W innym wydaniu cichy dźwięk został zastąpiony dynamicznym i otwartym, który sprawia, że słuchanie muzyki rockowej na tym odbiorniku jest przyjemnością. Jednocześnie deklarowana moc komponentu wynosi tylko 75 watów, ale nie przeszkadza mu to w radzeniu sobie z dość złożonym obciążeniem.

Pomimo faktu, że producent pozycjonuje taki model jako wzmacniacz zintegrowany, możemy bezpiecznie przypisać go do klasy odbiorników ze względu na obecność wbudowanego tunera. To prawda, że takie amplitunery stereo mogą działać tylko w paśmie FM, ale tam koncentrują się wszystkie muzyczne stacje radiowe. Przetwornik cyfrowo-analogowy wykonany jest na nowoczesnym chipie. Moc wyjściowa jest deklarowana na poziomie 50 watów na kanał, w każdym kanale działa para dopasowanych tranzystorów zawartych w klasie AV. Waga odbiornika jest niewielka. Model zasługuje na uwagę dzięki dynamicznemu dźwiękowi, choć przegrywa z konkurencją w wyposażeniu.

Teraz dla odmiany inny model. Ma system automatycznej kalibracji. Komponent integruje się z siecią Wi-Fi i jest w stanie odtwarzać muzykę ze wszystkich możliwych usług muzycznych, a także odbierać naziemny sygnał radiowy. Uczciwa moc jest deklarowana na poziomie 100 watów przy 8 omach, to znaczy przy znormalizowanych zniekształceniach w zakresie od 20 do 20 tysięcy Hz.

Główną zaletą modelu jest oczywiście obsługa systemu, który nie tylko otwiera dostęp do wszelkich usług muzycznych, ale także umożliwia integrację urządzenia z systemem audio w wielu pokojach. Wbudowany przetwornik cyfrowo-analogowy jest oparty na sprawdzonym układzie, a zestaw wejść HDMI umożliwia transmisję sygnału 4K z rozszerzonym zakresem dynamicznym.

Odbiornik sieciowy wyróżnia się solidnym zasilaczem transformatora z rdzeniem w kształcie litery W i kondensatorami filtrującymi. Dostępne wsparcie dla wszystkich usług muzycznych.

Najwyższej klasy dwukanałowy odbiornik wyróżnia się obecnością w pełni funkcjonalnego przełączania. Pomimo muzycznej orientacji modelu jest to ważny element, którego brakowało w poprzednich modelach. Z konstruktywnego punktu widzenia jest to klasyczny element.

Redakcja Author