Tizen

System Tizen popularniejszy od Android Wear

Od dłuższego czasu na rynku smartwatchy najpopularniejszym systemem pozostaje watchOS i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miałoby się to zmienić. O drugie miejsce w zestawieniu walka jest już jednak bardzo zacięta. Jak się okazuje, drugim najpopularniejszym systemem nie jest wcale Android Wear, ale Tizen od Samsunga.

Udział systemów w rynku smartwatchy

Patrząc na najnowsze badania, w watchOS wyposażonych jest obecnie aż blisko 60 proc. inteligentnych zegarków, które są na rynku. Daleko dalej są Tizen i Android Wear. Pierwszy ma 19 proc. udziałów. Drugi z kolei o jeden proc. mniej. Jednak samo to, że system Samsunga jest już przed produktem Google, można uznać za sporą niespodziankę.

Nic nie wskazuje też na to, że w najbliższym czasie trend ten miałby się zmienić. Do systemu Google jest bowiem sporo zastrzeżeń. Zacząć należy od tego, że gdy pojawił się Android Wear 2.0, mocno ograniczono liczbę modeli z jego aktualizacją. Samsung z kolei do swojej platformy przykład się dość solidnie. Wydaje się, że wielu użytkownikom nie przeszkadza nawet dość skromna liczba dostępnych na ten system aplikacji.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *