Tizen

System Tizen popularniejszy od Android Wear

Od dłuższego czasu na rynku smartwatchy najpopularniejszym systemem pozostaje watchOS i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miałoby się to zmienić. O drugie miejsce w zestawieniu walka jest już jednak bardzo zacięta. Jak się okazuje, drugim najpopularniejszym systemem nie jest wcale Android Wear, ale Tizen od Samsunga.

Udział systemów w rynku smartwatchy

Patrząc na najnowsze badania, w watchOS wyposażonych jest obecnie aż blisko 60 proc. inteligentnych zegarków, które są na rynku. Daleko dalej są Tizen i Android Wear. Pierwszy ma 19 proc. udziałów. Drugi z kolei o jeden proc. mniej. Jednak samo to, że system Samsunga jest już przed produktem Google, można uznać za sporą niespodziankę.

Nic nie wskazuje też na to, że w najbliższym czasie trend ten miałby się zmienić. Do systemu Google jest bowiem sporo zastrzeżeń. Zacząć należy od tego, że gdy pojawił się Android Wear 2.0, mocno ograniczono liczbę modeli z jego aktualizacją. Samsung z kolei do swojej platformy przykład się dość solidnie. Wydaje się, że wielu użytkownikom nie przeszkadza nawet dość skromna liczba dostępnych na ten system aplikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *