Szyfrowane pendrive’y od firmy Kingston

Nie da się ukryć, że pośród nośników do przenoszenia danych pomiędzy komputerami najpopularniejsze są pendrive’y. Problem w tym, że dane na nich się znajdujące nie są zabezpieczone. Teraz o braku ich zabezpieczenia będziemy już mogli mówić w formie przeszłej, a to dlatego, że firma Kingston wypuściła na rynek modele DataTraveler 4000G2 i DataTraveler Vault Privacy 3.0, które je zabezpieczają wykorzystując do tego 256-bitowe szyfrowanie AES. Co warte podkreślenia skuteczność zabezpieczeń została potwierdzona certyfikatami – FIPS 140-2 Level 3 dla modelu DT 4000G2 oraz FIPS 197 dla DTVP 3.0.

Samo szyfrowanie to jednak niejedyny czynniki warty bliższej uwagi. Dają one również możliwość zdalnego resetowania hasła, dezaktywacji urządzenia czy aktywowania audytu zgodności. Do tego mamy tu dostęp do takich funkcji jak geolokalizacja i geofencing. Pendrive’y te są też wodoodporne. Mogą być ponadto urządzeniami spersonalizowanymi. Nie ma problemu z tym, aby ustawić w nich podwójne hasło, aktywować jego minimalną liczbę znaków czy nawet dodać logo.

Dwa nowe produkty firmy Kingston będą występować w wersjach o pojemności 4, 8, 16, 32 i 64 GB. Producent objął je pięcioletnią gwarancją.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *