Top 3 laptopów w niskich cenach

Czasy, kiedy za komputery musieliśmy płacić grube tysiące, oczywiście bez pewnych wyjątków dawno minęły i patrząc na to, jak rozwija się technologia, raczej nie wrócą. Dziś komputer i to nie tylko stacjonarny, ale również przenośny nabyć można nawet do 1000 złotych, co nie jest ceną wygórowaną. Postanowiliśmy przyjrzeć się ciekawym laptopom w niskich cenach. Które laptopy warto wziąć pod uwagę, nie nastawiając się z tego tytułu na wielki wydatek? Już spieszymy z wyjaśnieniami.

Asus Transformer Book T100HA-FU007T – cena: od 1299 zł do 1399 zł

Jako pierwszy i najdroższy w naszym rankingu TOP 3 tanich laptopów znalazł się produkt firmy Asus – Transformer Book T100HA-FU007T. Czego możemy oczekiwać od tego modelu? Przede wszystkim zacznijmy od tego, że jest to laptop, który łączy jednocześnie funkcje komputera mobilnego i tabletu. Wszystko między innymi przez niezbyt wielki zaledwie 10-calowy wyświetlacz, który w razie potrzeby można bez problemu od klawiatury oddzielić. W tej na uwagę zasługuje wcale nie najmniejszy touchpad oraz sama jej ergonomia zapewniająca wysoki komfort pracy.

Co poza tym? Otóż wewnątrz tego laptopa znajdziemy procesor Intel Atom X5-Z8500 oraz dysk o pojemności 64 GB. Wprawdzie pojemność może pozostawiać sporo do życzenia, to jednak do pracy biurowej nada się on znakomicie. Tym bardziej że zawsze możemy skorzystać z nośnika pamięci w postaci pendrive’a, a port USB występuje tutaj w wersji 3.1 typu C.

Asus Transformer Book T100HA-FU007T
Acer Aspire Switch 10 – cena: 999 zł

Kolejnym w zestawieniu jest model firmy AcerAspire Switch 10, który pod wieloma względami jest zbliżony do laptopa prezentowanego wyżej. Choćby dlatego, że również ma on przekątną ekranu o wielkości 10 cali, a klawiaturę z ekranem łączy bezzatrzaskowe łączenie, dzięki któremu równie szybko możemy je od siebie rozdzielić i następnie ponownie połączyć.

Jako że nie jest to nowy model, bo swoją premierę miał dwa lata temu, nie możemy od niego oczekiwać, że będzie to super szybka maszyna na miarę laptopów do gier. Co to, to nie aczkolwiek powodów do narzekań być nie powinno. Osoba nabywająca ten model raczej na pewno wykorzysta go do przeglądania sieci czy korzystania z edytora tekstu w miejscu pracy, na uczelni czy … w czasie długiej podróży tramwajem lub pociągiem. Zatem procesor Intel Atom Z3735F oraz 32 GB pojemności dysku powinny być wystarczające.

Acer Aspire Switch 10
Lenovo MIIX 3-1030 – cena: 899 zł

Najtańszym produktem wartym bliższej uwagi jest model firmy Lenovo – MIIX 3-1030. Także i on jest połączeniem tabletu z laptopem. Wiemy już zatem, że mamy tu możliwość oddzielenia klawiatury i ekranu. Jednakże także i pod względem parametrów nie wygląda to tu najgorzej. W Lenovo MIIX 3-1030 mamy przede wszystkim 10-calowy ekran IPS o rozdzielczości Full HD. W pracy pomocny będzie także 4-rdzeniowy procesor.

Lenovo MIIX 3-1030
Jak widzicie, za laptopy nie musicie wcale wydawać 2000 czy 3000 tysięcy złotych. Wszystko zależy od tego jakie macie co do nich wymagania. Należy mieć na uwadze, że w zakresie 1000-1200 złotych nie kupimy czegoś naprawdę wyuzdanego w formie większych komputerów mobilnych. Dlatego też lepszym pomysłem jest postawienie na urządzenie 2w1 i połączenie laptopa z tabletem.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *