Transcend SSD220S – atrakcyjny cenowo dysk SSD w aluminiowej obudowie

Firma Transcend może być wam znana. Jakiś czas temu wyprodukowała ona dyski SSD370, które w Polsce sprzedawały się naprawdę dobrze. Nie ma się jednak czemu dziwić. Z jednej strony były to dyski SSD w aluminiowej obudowie, z drugiej z kolei jak na swoją specyfikację techniczną oferowane były w naprawdę atrakcyjnej cenie. Na początku tego roku zaprezentowano z kolei nośniki SSD360S, choć te tak powszechne już nie były. Transcend ponownie chce wkupić się w łaski klientów prezentując im dyski SSD220S.

SSD220S to 2,5-calowa konstrukcja działająca pod komendą interfejsu SATA 6 Gb/s, w której zastosowano kontroler Silicon Motion 2256KAB, a całość zabudowano w pamięciach TLC NAND. Warto zauważyć, że zastosowano tutaj technologię SLC caching. Dzięki temu każda z części komórki pamięci zostanie wykorzystana jako bufor. Zapowiedziano, że nowe dyski od Transcend będą oferowane w dwóch wersjach – 240 oraz 480 GB.

Nie ma w związku z tym dysków o pojemności 120 GB, ale nie powinno być to wielkim problemem. Wszystko dlatego, że cena SSD220S jest dosyć atrakcyjna. Za mniejszy dysk zapłacić trzeba 287 zł. Droższy natomiast będzie kosztował 545 zł.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *