Jak nie uszkodzić telefonu na wakacjach?

Lato w pełni, a to znak, że wakacje trwają nadal i potrwają jeszcze przynajmniej przez miesiąc, choć przecież wielu z nas wybiera się na nie nawet we wrześniu. Nie da się ukryć, że w czasie wakacji telefon komórkowy zabieramy ze sobą wszędzie bez względu na to, czy jest to plaża, czy też może wyjście do klubu. Warto zdawać sobie w związku z tym sprawę, co robić, aby nie narazić go na wielkie uszkodzenia. Od czego zacząć?

Przegrzanie

W pierwszej kolejności trzeba zastanowić się nad tym, jak ochronić go przed przegrzaniem, bo tak jak większość z nas wysokie temperatury uwielbia, tak na urządzenia mobilne nie działają one najlepiej. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że w upalne dni nasze smartfony mogą rozgrzewać się nawet do ponad 50 stopni Celsjusza. Chcąc go ochłodzić, na krótko możemy nasz telefon włożyć do lodówki. Poza tym pamiętajcie, aby na czas pobytu na plaży nie wystawiać go na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, a trzymać pod ręcznikiem lub w torebce.

Przegrzanie smartfona

Zalanie

Często zdarza się, że w czasie wakacji nasz telefon został zalany. Wielu zaraz po wyjęciu go z wody próbuje takie urządzenie włączyć, co jest strzałem samobójczym, gdyż niemal zawsze doprowadza do zwarcia i jego poważnego uszkodzenia. Co zatem zrobić w takiej sytuacji? Jedynym logicznym rozwiązaniem jest rozebranie go na części pierwsze, wysuszenie i włożenie do miski wypełnionej ryżem. Ten dobrze wciąga wodę. Być może przyczyni się też do uratowania waszego smartfona.

Zalanie smartfona

Zarysowania

Jeśli nie chcecie zarysować swoich smartfonów powinniście nabyć folię ochronną lub specjalne szkiełko. Nie jest to opcja kosztowna, a na pewno bardzo przydatna, choć oczywiście nie tylko na wakacjach, ale i na co dzień. Nie można bowiem oprzeć się wrażeniu, że to właśnie wyświetlacze najczęściej ulegają uszkodzeniu. Dzięki nim zarysowań czy pęknięć bezpośrednio na ekranie będziemy w stanie uniknąć.

szkło na smartfona

Dla zwiększenia zabezpieczenia telefon dodatkowo możemy wyposażyć w pokrowiec. Wówczas chronione będzie całe urządzenie, a nie tylko jego wyświetlacz, co jest ważne na przykład przy wszelkich jego upadkach.

Szukanie zguby

Rzadko telefon gubimy osobiście, choć do takich sytuacji także dochodzi, a tym bardziej na wakacjach. O wiele częściej jednak smartfony zostają nam skradzione. Jeśli uważacie, że nie da się ich odnaleźć, jesteście w błędzie. Sęk w tym, aby się na taką ewentualność przygotować. Wcześniej musimy bowiem swój telefon właściwie skonfigurować, co najłatwiejsze jest w urządzeniach z systemami iOS. Wprawdzie Android nie ma swojej usługi nam to umożliwiającej, ale w sklepie Google Play, na pewno znajdziecie kilka ciekawych aplikacji, które wam w tym pomogą.

W związku z tym wybierając się na wakacje musicie się do nich dobrze przygotować także w ujęciu waszych smartfonów. Być może żadna krzywda im się nie stanie, ale jak mówi jedno ze znanych w Polsce przysłów „Strzeżonego Pan Bóg strzeże”. Warto w takiej sytuacji odnieść się do tej maksymy. Tym bardziej że na ogół tracimy nie tylko kosztowny telefon, ale i wiele warte kontakty.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *