Utracone dane – czy jest sposób na ich odzyskanie?

W obecnych czasach mamy tendencję do gromadzenia. Stale mamy pod ręką smartfona, a w nim aparat, dzięki czemu wykonujemy mnóstwo zdjęć. Wiele więcej niż jeszcze kilka lat temu, kiedy to technologia nie była tak zaawansowana. Następnie wszystkie te zdjęcia i inne pliki trafiają na dyski komputerów. Później tylko dorzucamy kolejne. Zapisujemy mnóstwo dokumentów, o których często nawet zapominamy. Gromadzimy między innymi ebooki, filmiki czy programy niezbędne w naszej pracy.

Wiele utworzonych przez nas materiałów zarówno na komputerze jak i na telefonie zapisujemy i przetrzymujemy miesiącami, a nawet latami. Często są to bardzo ważne rzeczy w kontekście naszej pracy zawodowej, ale także wiele sentymentalnych pamiątek.

Co w momencie kiedy wszystkie te dane nagle stracimy?

Wówczas możemy skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy zajmującej się ich odzyskiwaniem, takiej jak All Data Recovery. Okazuje się bowiem, że istnieje całkiem skuteczny sposób, aby przywrócić wszystkie istotne dla nas dane, które w jakiś sposób straciliśmy. Ważne jest to, aby zaufać naprawdę dobrze doświadczonej firmie, w której obsłużą nas specjaliści w swojej dziedzinie.

All Data Recovery spośród konkurencji wyróżnia skuteczność w odzyskiwaniu danych z nośników klientów. Dzięki wyjątkowym umiejętnościom osób tam pracujących ich skuteczność to 96%. Ponadto firma chcąc wciąż się rozwijać poszukuje kolejnych, coraz to lepszych rozwiązań technologicznych, by być w stanie pomóc każdemu swojemu klientowi, w każdej sytuacji. Firma ma na swoim koncie setki tysięcy naprawionych komputerów.

Wybierając firmę, której powierzy się swój nośnik danych warto wziąć pod uwagę kilka szalenie ważnych aspektów. Przede wszystkim taka firma powinna korzystać ze swojego własnego oprogramowania. Dla każdego czas również jest istotny, tak więc ekspresowe zajęcie się poszczególnym zleceniem sprawia, że taka firma będzie dla nas bardziej atrakcyjna. Ponadto, dużym atutem będzie posiadanie własnościowego laboratorium. Zawsze przed podjęciem współpracy sprawdź jak duże wybrana przez Ciebie firma ma doświadczenie.

Zatem jeśli Twój komputer, pendrive czy inny dysk został sformatowany, lub uszkodzony to jest ogromna szansa na to, że nie utracisz swoich danych. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednią firmę, która dzięki dostosowaniu odpowiednich procedur i narzędzi naprawi wszystko to, co tego wymaga.

Natomiast, aby uniknąć całkowicie takich ryzykownych sytuacji rób regularnie backup wszystkich swoich danych z komputera na nośnik zewnętrzny, zapisuj ważne dla Ciebie dane w chmurze i unikaj samodzielnych prób formatowania dysków.

Redakcja Author