warszawa szkoła językowa

Gdzie w Warszawie nauczymy się mało popularnych języków?

Gdzie w Warszawie nauczymy się mało popularnych języków?

Angielski? Niemiecki? Rosyjski? Francuski? A może Włoski, Hiszpański, Portugalski lub języki skandynawskie? W Warszawie aż roi się od ofert nauczania popularnych europejskich języków na każdym poziomie zaawansowania. Jednak rynek pracy bardzo dynamicznie się zmienia. Polscy przedsiębiorcy coraz częściej w kontaktach z kontrahentami zagranicznymi zauważają potrzebę znajomości języka swoich międzynarodowych partnerów. Czy w Warszawie istnieją duże możliwości w zakresie nauki mało popularnych w naszym kraju języków?

Nauka języka chińskiego

Ze względu na rosnącą rolę Chin w światowej gospodarce, dynamicznie rośnie również znaczenie języka chińskiego. Wykwalifikowany pracowników, który doskonale opanował mowę obywateli Państwa Środka jest marzeniem wielu pracodawców. Chiński z punktu widzenia Europejczyków stanowi bodaj jeden z najtrudniejszych do nauki języków, nie tylko ze względu na unikalne pismo, ale również niezwykle trudną wymowę. Pod tym względem dystansuje nawet język japoński. Tym bardziej opanowanie tego języka na poziomie biegłym, a nawet średniozaawansowanym stanowi na rynku pracy niebagatelny kapitał, nie wspominając o czystej satysfakcji z posiadania takiej umiejętności…

Czy w Warszawie trudno uczyć się języka chińskiego? Niekoniecznie. Samych ofert jest całkiem sporo – naukę chińskiego możemy rozpocząć między innymi w szkołach Profi-Lingua, Lexis czy też specjalizującej się w sinologii szkole języka chińskiego Nihao. W ten sposób znajdziemy ofertę ściśle dopasowaną do naszych potrzeb, np. kursy dla dzieci lub kursy prowadzone innowacyjnymi metodami, a także kursy weekendowe.

Nauka pozostałych mniej popularnych języków

W Warszawie, podobnie jak każdym innym dużym mieście w Polsce, nie ma najmniejszego problemu z dostępnością kursów, nawet mniej popularnych języków europejskich. Jak natomiast wygląda kwestia pozostałych języków, które mogą okazać się przydatne we współczesnym zglobalizowanym świecie? Weźmy pod uwagę na przykład języki bliskowschodnie.

Kursy języka arabskiego są w zasadzie powszechnie dostępne. Większe szkoły językowe takie, jak Lexis, Lingua Nova czy Centrum Europy posiadają w swojej ofercie standardowe kursy języka arabskiego. W szkole językowej EQ znajdziemy wybór około 20 zróżnicowanych kursów przeznaczonych między innymi dla uczniów szkół podstawowych, jak również kursy indywidualne, a także odbywające się w małych grupach. Aby znaleźć swoją szkołę językową w Warszawie pomocne mogą okazać się serwisy takie jak np. Langzie.pl

A jak prezentuje się kwestia pozostałych języków z bliskiego wchodu? Szkoła języków obcych Lexis oferuje między innymi kursy hebrajskiego do poziomu średniozaawansowanego, a dla zainteresowanych również kursy indywidualne. W szkole językowej Centrum Europy w ramach zajęć indywidualnych istnieje możliwość nauczenia się języka perskiego. Warszawa i funkcjonujące w niej szkoły lingwistyczne dają zatem szerokie możliwości w kwestii nabywania umiejętności posługiwania się językami mniej popularnymi w naszym kraju.

Redakcja Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *