Zakrzywione monitory dla graczy od Samsunga

Do rozpoczynających się na początku września w Berlinie targach IFA 2016 odliczać możemy już tylko godziny. Wydawać by się mogło, że firmy z zaprezentowaniem swoich nowości będą chciały wstrzymać się do startu imprezy, choć nie wszyscy podążają tą drogą i w obawie przed dużą konkurencją niektóre z nich swoje produkty ukazują światu już teraz. Tak zrobił także i Samsung, który zaprezentował nowe monitory dla graczy z zakrzywionymi ekranami. Dodatkowo bogate są one w funkcje Freesync i Quantum Dot.

Pierwszym z nich jest 34-calowy model CF791 o proporcjach 21:9 i rozdzielczości 3440 × 1440 pikseli. Krzywizna ekranu wynosi tu 1500R, co oznacza tylko tyle, że jest to jeden z najbardziej zakrzywionych monitorów na rynku. Za monitor ten w białej bądź srebrnej wersji kolorystycznej zapłacić trzeba będzie 999 dolarów.

Model CFG70 dostępny będzie natomiast w dwóch wymiarach – 23,5 oraz 27 cali. Jego krzywizna to natomiast 1800R, a więc jest on nieco mniej zakrzywiony. Jego rozdzielczość to natomiast 1080p, a czas reakcji 1 ms. W zależności od wielkości kosztować będzie on 399 bądź 499 dolarów.

Oba monitory, które wykorzystują także technologię kropki kwantowej wykorzystywanej dotychczas w hi-endowych telewizorach na rynek trafić mają w czwartym kwartale tego roku.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *