Jak zarabiać na własnej stronie internetowej?

Wiele stron internetowych to tak zwane wizytówki firm, które służą jej promocji w sieci i rozpowszechnieniu oferty. Musimy się z tym zgodzić, bo nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Jednakże poza nimi internet jest przecież bogaty w setki tysięcy czy nawet miliony stron, które nie są stronami-wizytówkami, a portalami czy nawet blogami informacyjnymi. Nie chcemy tego artykułu jednak poświęcać tematowi stron internetowych, ale kwestii zupełnie innej, choć tak samo ciekawej. Skupmy się bowiem na możliwościach zarabiania na stronach internetowych, bo w to, że jest to możliwe, nie wątpi chyba nikt. Jak w związku z tym zacząć zarabiać na własnej stronie internetowej? Czy jest to naprawdę takie proste, czy wręcz przeciwnie – bardzo trudne?

strona www zarobki1

Program partnerski

Zdecydowanie najpopularniejszą formą zarabiania na własnej stronie www jest program partnerski. Posługując się definicją jest to umowa pomiędzy sprzedawcą jakiegoś towaru lub usługi a osobą, która taki produkt promuje. Oczywiście nie robi tego bezcelowo, ponieważ w zamian za prowizję ze sprzedaży. Osoba posiadająca stronę internetową bądź bloga umieszcza na własnej witrynie reklamę i z tego tytułu czerpie zyski, które mogą być naliczane w trzech formach:

* zapłata za przekierowanie (pay-per-lead) – prowizja za wykonanie przez internautę odpowiedniej czynności, przykładowo rejestracji w serwisie.

* zapłaty za kliknięcie (pay-per-click) – prowizja za sprowadzenie potencjalnego klienta na stronę partnera.

* zapłata za sprzedaż (pay-per-sale) – prowizja za nakłonienie klienta do zakupu produktu lub usługi partnera.

Google AdSense

Charakterystycznym programem jest tutaj Google AdSense. Jak sama nazwa wskazuje jest to program Google, który sam po podaniu tematyki strony dobiera nam reklamy. Co ważne często są one tak umiejscowione na samej stronie, że trudno je zauważyć, a jako że zarabia się tutaj w systemie zapłaty za kliknięcie, odbiorcy klikają w nie dość często. Dodajmy też, że wypłaty na konto są przeprowadzane już po uzbieraniu 100$. Z jednej strony może być o to ciężko, z drugiej już nie. Od czego zatem jest to uzależnione?

google AdSense
Praca, praca i jeszcze raz … praca

W błędzie są jednak ci, którzy uważają, że zarabianie na stronie jest zadaniem łatwym. Nic z tych rzeczy. Jeśli chcemy na niej zarabiać, przede wszystkim musimy regularnie nad ową witryną pracować. Co to oznacza w praktyce?

Otóż musi odwiedzać ją duża liczba eksploratorów, a więc na pewno konieczna będzie jej regularna aktualizacja. Nic tak bowiem nie odstrasza użytkowników sieci od odwiedzania danej strony jak brak świeżych informacji. Jeśli nie macie czasu na napisanie kilku newsów w tygodniu, nie łudźcie się, że zarobicie, a przynajmniej nie tyle, ile się początkowo spodziewaliście.

Po drugie nie można zapomnieć też o jej pozycjonowaniu. Jego brak oznaczać będzie, że strona spadnie w pozycji wyszukiwarek, a to z kolei przełoży się na niewielką liczbę odbiorców. Dlatego chcąc zarabiać na witrynie, nie można do tego dopuszczać.

seo

Jeśli witryna natomiast jest odwiedzana bardzo często i jest stroną o umiarkowanej pozycji na rynku oraz cenioną przez odbiorców, którzy liczą się ze zdaniem jej redaktorów, zarabiać można także na inne sposoby. Przykładem mogą być artykuły sponsorowane. Taka forma czerpania zysków jest jednak zarezerwowana dla wąskiego grona właścicieli stron www.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *