Elektronika a prezent na Komunię Świętą

Dla jednych maj to miesiąc najważniejszego dotychczas egzaminu w ich życiu, a więc matury. Znacznie młodsze dzieci najczęściej w maju, choć także w czerwcu czy nawet lipcu przystępują do Komunii Świętej. Dzień ten jest jednak ogromnym wydarzeniem nie tylko dla samych 8-latków, ale także ich rodziców, rodzeństwa, wujków czy dziadków. Komunia to bowiem także i konieczność nabycia dla dziecka prezentu, dodajmy prezentu nie byle jakiego.

Kupić możecie dziecku rower, złoty łańcuszek czy … no właśnie, co jeszcze? W tym artykule skupimy się na prezentach z zakresu elektroniki, bo nie da się ukryć, że takie w 100% powinny trafić w gusta obdarowywanych przez was dzieci. Na co w związku z tym postawić?

Komputer

W dobie XXI wieku niemal każde dziecko może poszczycić się własnym komputerem nie w klasie drugiej szkoły podstawowej, ale nawet w przedszkolu. Dlatego też prezent ten nie zawsze się sprawdzi, choć w wielu przypadkach na pewno. Jeśli 8-latek nie ma jeszcze komputera lub ma, ale jest to komputer rodziców, to już najwyższa pora, aby mieć coś osobistego. Oczywiście z punktu widzenia praktycznego najlepiej, jeśli będą to komputery przenośne, które w sytuacji skorzystania z nich nie będą wymagały sztywnego siedzenia przy biurku.

Koszt: 1000 – 3000 zł

Konsola

Komputery to urządzenia, które służą nie tylko rozrywce, ale także i pracy. Bez wątpienia dziecko będzie mogło skorzystać z nich na przykład podczas odrabiania lekcji czy przygotowywania materiałów, które następnie wykorzysta na lekcji.

Play Station dziecko
W aspekcie tylko i wyłącznie rozrywki, a o tej dzieci myślą niemal non stop, na pewno lepiej wypadają jednak wszelkiego rodzaju konsole jak choćby bardzo powszechne w naszym kraju i zresztą nie tylko PlayStaion czy Xbox. Trudno nie trafić w gusta dziecka nabywając taki prezent. W zasadzie jest to niemożliwe. Konsola spodoba się każdemu dziecku niezależnie od jego zainteresowań czy płci.

Koszt: 700 – 2000 zł

Smartwatch

Złoty czy srebrny zegarek także nie będzie złym pomysłem. Jednakże czy widzicie 8-letnie dziecko w złotym, bardzo poważnym zegarku? Raczej nie jest to wskazany prezent, a jeśli już go nabędziecie, to na pewno jeszcze kilka lat przeleży on w pudełku, sporo tracąc na wartości.

smartwatch dziecko
Co innego smartwatche, a więc zegarki inteligentne, które umożliwiają nie tylko granie w proste gry mobilne, pisanie czy odbieranie wiadomości e-mail i SMS-ów lub nawet łączenie się poprzez Social Media. Dodatkowo wiele smartwatchy ma miejsce na kartę telefoniczną, a jako że posiadają też głosik i mikrofon, doskonale zastępują telefon komórkowy. Smartwatche są więc nie tylko efektowne, ale i efektywne.

Koszt: 200 – 700 zł

Tablet lub smartfon

Ostatnią naszą propozycją są tablety lub też smartfony, a więc w skrócie mówiąc urządzenia mobilne. Z jednej strony wiele osób uważa, że dzieci nie powinny nosić ich przy sobie, zwłaszcza w szkole. Grozi to ich kradzieżą, a więc w pewnym stopniu na pewno nie służą jego bezpieczeństwu. Z drugiej jednak je poprawiają, gdyż na bieżąco możemy się z dzieckiem skontaktować.

Rynek tabletów a tym bardziej smartfonów jest dziś bardzo szeroki, a więc na pewno znajdziecie tu coś, co akurat wpadnie wam w oko i spełni wymagania dziecka. Pamiętajcie, że dla 8-latka najważniejsza jest duża liczba funkcji. Im bardziej wypasiony smartfon tym oczywiście lepiej.

Koszt: 400 – 2000 zł

Tyle od nas. Chętnie jednak poznalibyśmy wasze zdanie na ten temat. Co moglibyście polecić?

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *