Elektronika a prezent na Komunię Świętą

Dla jednych maj to miesiąc najważniejszego dotychczas egzaminu w ich życiu, a więc matury. Znacznie młodsze dzieci najczęściej w maju, choć także w czerwcu czy nawet lipcu przystępują do Komunii Świętej. Dzień ten jest jednak ogromnym wydarzeniem nie tylko dla samych 8-latków, ale także ich rodziców, rodzeństwa, wujków czy dziadków. Komunia to bowiem także i konieczność nabycia dla dziecka prezentu, dodajmy prezentu nie byle jakiego.

Kupić możecie dziecku rower, złoty łańcuszek czy … no właśnie, co jeszcze? W tym artykule skupimy się na prezentach z zakresu elektroniki, bo nie da się ukryć, że takie w 100% powinny trafić w gusta obdarowywanych przez was dzieci. Na co w związku z tym postawić?

Komputer

W dobie XXI wieku niemal każde dziecko może poszczycić się własnym komputerem nie w klasie drugiej szkoły podstawowej, ale nawet w przedszkolu. Dlatego też prezent ten nie zawsze się sprawdzi, choć w wielu przypadkach na pewno. Jeśli 8-latek nie ma jeszcze komputera lub ma, ale jest to komputer rodziców, to już najwyższa pora, aby mieć coś osobistego. Oczywiście z punktu widzenia praktycznego najlepiej, jeśli będą to komputery przenośne, które w sytuacji skorzystania z nich nie będą wymagały sztywnego siedzenia przy biurku.

Koszt: 1000 – 3000 zł

Konsola

Komputery to urządzenia, które służą nie tylko rozrywce, ale także i pracy. Bez wątpienia dziecko będzie mogło skorzystać z nich na przykład podczas odrabiania lekcji czy przygotowywania materiałów, które następnie wykorzysta na lekcji.

Play Station dziecko
W aspekcie tylko i wyłącznie rozrywki, a o tej dzieci myślą niemal non stop, na pewno lepiej wypadają jednak wszelkiego rodzaju konsole jak choćby bardzo powszechne w naszym kraju i zresztą nie tylko PlayStaion czy Xbox. Trudno nie trafić w gusta dziecka nabywając taki prezent. W zasadzie jest to niemożliwe. Konsola spodoba się każdemu dziecku niezależnie od jego zainteresowań czy płci.

Koszt: 700 – 2000 zł

Smartwatch

Złoty czy srebrny zegarek także nie będzie złym pomysłem. Jednakże czy widzicie 8-letnie dziecko w złotym, bardzo poważnym zegarku? Raczej nie jest to wskazany prezent, a jeśli już go nabędziecie, to na pewno jeszcze kilka lat przeleży on w pudełku, sporo tracąc na wartości.

smartwatch dziecko
Co innego smartwatche, a więc zegarki inteligentne, które umożliwiają nie tylko granie w proste gry mobilne, pisanie czy odbieranie wiadomości e-mail i SMS-ów lub nawet łączenie się poprzez Social Media. Dodatkowo wiele smartwatchy ma miejsce na kartę telefoniczną, a jako że posiadają też głosik i mikrofon, doskonale zastępują telefon komórkowy. Smartwatche są więc nie tylko efektowne, ale i efektywne.

Koszt: 200 – 700 zł

Tablet lub smartfon

Ostatnią naszą propozycją są tablety lub też smartfony, a więc w skrócie mówiąc urządzenia mobilne. Z jednej strony wiele osób uważa, że dzieci nie powinny nosić ich przy sobie, zwłaszcza w szkole. Grozi to ich kradzieżą, a więc w pewnym stopniu na pewno nie służą jego bezpieczeństwu. Z drugiej jednak je poprawiają, gdyż na bieżąco możemy się z dzieckiem skontaktować.

Rynek tabletów a tym bardziej smartfonów jest dziś bardzo szeroki, a więc na pewno znajdziecie tu coś, co akurat wpadnie wam w oko i spełni wymagania dziecka. Pamiętajcie, że dla 8-latka najważniejsza jest duża liczba funkcji. Im bardziej wypasiony smartfon tym oczywiście lepiej.

Koszt: 400 – 2000 zł

Tyle od nas. Chętnie jednak poznalibyśmy wasze zdanie na ten temat. Co moglibyście polecić?

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *