Miggo Pictar – uchwyt do iPhone’a

Jako iż smartfony są coraz wydajniejsze i mają lepsze aparaty, nie da się ukryć, że do robienia zdjęć wykorzystuje się je często. Ba, nawet bardzo często. W wielu przypadkach moglibyśmy powiedzieć, że robienie fotek smartfonem to prawdziwy nałóg. Pstrykamy, aby uwiecznić wszystko i wszędzie, choć warto zastanowić się nad tym, czy ma to w ogóle jakiś sens.

Pomińmy jednak fakt celowości robienia samych zdjęć, a skupmy się na ujęciu bardziej technicznym. Otóż od kiedy smartfony mają coraz lepsze aparaty, na rynku pojawiło się wiele uchwytów, które mają ułatwić robienie fotek. Z pewnością są to urządzenia praktyczne, choć trudno powiedzieć, aby któryś z takich gadżetów zrewolucjonizował ten rynek. Takim być może będzie Miggo Pictar. Uchwyt ten wydaje się być bowiem spośród wszystkich dotychczasowych najbardziej kompletnym.

To, co od razu rzuca się w oczy przy uchwycie Miggo Pictar to jego wielkość. Jego twórcy poszli tu inną drogą od reszty i nie zamierzali go minimalizować. Jest on naprawdę spory, choć w dalszym ciągu stricte mobilny, dzięki czemu nie ma problemu z jego schowaniem, a jednocześnie gwarantuje nam on pewny chwyt.

Miggo Pictar wyposażono w przycisk spustu migawki i kilka pokręteł, przede wszystkim pokrętło zoomu i korekty ekspozycji. Co ciekawe trzecie pokrętło jest uniwersalne i możemy przypisać mu wybraną przez siebie funkcję.

Warto odnotować, że smartfon, niestety obecnie Miggo Pictar obsługuje tylko iPhone’y wsuwa się w prowadnicę uchwytu, ale nie łączy się z nim bezpośrednio. Komunikacja odbywa się tu za pomocą niesłyszalnych dla ludzkiego ucha dźwięków, co według pomysłodawców pozwala zaoszczędzić na energii.

Czy masowa produkcja tego uchwytu wejdzie w życie czas pokaże. Jak na razie uzbierano 1/5 z potrzebnych na to 100 tysięcy dolarów, a koszt jednej sztuki Miggo Pictar to 90 USD. Szanse są jednak spore, choć byłyby większe, gdyby był on uchwytem uniwersalnym pasującym do wszystkich smartfonów.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *