Smartfon za 14 tysięcy dolarów?

Start-up Sirin Labs zaprezentował smartfona, który pod względem bezpieczeństwa przebija wszystkie obecne. Model ma być pełen technologi, które zapewnią nam prywatność na najwyższym poziomie. Problem w tym, że za Solarin zapłacić będzie trzeba 14 tysięcy dolarów.

Zacznijmy jednak od specyfikacji technicznej. Otóż telefon ten ma w sobie 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1440p, a wydajność zapewnia mu procesor Snapdragon 810 z 4 GB pamięci RAM. Poza tym znajdziemy tu 128 GB pamięci na dane, choć bez możliwości jej rozszerzenia poprzez karty MicroSD. Dodać do tego trzeba jeszcze 24 MP aparat tylny, czytnik linii papilarnych, a także system Android 5.1. Patrząc na procesor, a także nieco starsze oprogramowanie wygląda to, co najwyżej średnio.

Solą tego telefonu jest jednak bezpieczeństwo, a za to odpowiadać ma specjalne oprogramowanie oraz specjalny przełącznik znajdujący się z tyłu smartfona. Dzięki niemu możemy wysyłać wiadomości, jak i nawiązywać połączenia z wykorzystaniem 256-bitowego szyfrowania AES na poziomie chipu. Dla porównania dodajmy, że z takiego korzysta między innymi wojsko.

Jak na razie telefon ten jest do nabycia na rynku brytyjskim, choć ten szybko się powinien powiększyć. Trudno wyrokować czy przyjmie się on w Polsce. Wszak 14 tysięcy dolarów to jednak sporo.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *